13:23 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (809)
242

Cīņā ar koronavīrusa izplatīšanos Latvija daļēji atteikusies no saistībām cilvēktiesību jomā – valsts iedzīvotāji konstatējuši informāciju par to Vikipēdijā.

RĪGA, 11. aprīlis — Sputnik. Interesantu informāciju par Latviju Vikipēdijā atradusi Sarmīte Vanaga. Nodaļā "Cilvēktiesības Latvijā" teikts, ka cīņā ar koronavīrusa pandēmiju Latvija atteikusies no dažām saistībām, ko uzņēmusies  Eiropas Cilvēktiesību konvencijas ietvaros.

"2020. g. martā, atsaucoties uz COVID-19 pandēmiju, Latvija paziņoja par pagaidu atkāpšanos no daļas no cilvēktiesību saistībām pēc Eiropas Cilvēktiesību konvencijas un Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām" teikts elektroniskās enciklopēdijas rakstā

Šo tekstu Vikipēdijā ieraudzīja Vanaga un publicēja savā lapā Facebook fragmentu no tā līdz ar jautājumu:

"Mani šodien nodarbina viens jautājums. Kad, kur, kas un ko ir lēmis, lai Vikipēdijā pie cilvēka pamattiesībām Latvijā parādītos šāds ieraksts?"

Ieraksts pilnībā publicēts elektroniskās enciklopēdijas rakstā Cilvēktiesības Latvijā.

Tajā publicēta arī norāde uz ANO oficiālo dokumentu un teikts, ka 2020. gada 16. martā Latvija pagaidām atteikusies no saistībām ievērot starptautisko paktu par civilajām un politiskajām tiesībām savā teritorijā pēc tam, kad 11. martā PVO atzina – pasaulē sākusies Covid-19 pandēmija.

Dokumentā skaidrots, ka drošības apsvērumu dēļ Latvijā no 13. marta izsludināts ārkārtas stāvoklis – apturētas mācības skolā, ierobežota piekļuve veselības aprūpes iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs un penitenciārajās iestādēs. Tāpat aizliegtas sapulces un ieviesti cilvēku pārvietošanās ierobežojumi.

Šie soļi spieda Latviju atkāpties no saistībām, ko paredz Starptautiskā pilsonisko un politisko tiesību pakta 12., 17. un 21. pants.

Ziņots, ka pēc ārkārtas situācijas režīma beigām visas Latvijas pilsoņu tiesības tiks atjaunotas pilnā apjoma.

Kāpēc Latvija atteicās?

Iepriekš jau vēstīts, ka pēc ārkārtas situācijas režīma ieviešanas valsts ĀM gandrīz nekavējoties ziņoja, ka Latvija atsakās no vairākām saistībām cilvēktiesību jomā.

Atšķirībā no Francijas, Vācijas, Itālijas un Spānijas valsts īpaši paziņoja, ka ārkārtas situācijas apstākļos atteiksies nodrošināt iedzīvotājiem virkni tiesību un brīvību. Par to, kāpēc tāds paziņojums ir pārlieks un kādu risku var slēpt, stāstīja Tatjana Ždanoka.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (809)

Pēc temata

Koronavīruss – iegansts Latvijai nepildīt Cilvēktiesību konvenciju
Arhibīskaps Vanags novēlēja Latvijai vērtēt un cienīt cilvēktiesības
Nils Muižnieks uzskata, ka cilvēktiesību jomā Latvijā vēl ir daudz darāmā
Tatjana Ždanoka: Cilvēktiesību jēdziena selektīva izpratne apdraud mazākumtautību tiesības uz vienlīdzību
Tagi:
koronavīruss, Latvija, Eiropas Cilvēktiesības

Galvenie temati