03:36 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (143)
56

Noskaidrojās, ka Latvijai nemaz tik daudz nevajag no britu puses: pirmām kārtām – dalība drošības pasākumos, un nebūtu slikti noslēgt arī izdevīgu tirdzniecības vienošanos.

RĪGA, 1. februāris – Sputnik. Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica pastāstīja par to, ko valsts gaida no Lielbritānijas pēc Brexit, vēsta Rus.lsm.lv.

Pēc Latvijas ĀM pārstāves sacītā, Latvija ir ieinteresēta, lai pēc izstāšanās no Eiropas Savienības Lielbritānija turpinātu piedalīties Eiropas drošības pasākumos.

Turklāt Latvijas interesēs ir tirdzniecības vienošanās noslēgšana starp Lielbritāniju un ES, kura ietvertu pēc iespējas vairāk nozaru.

Tāpat Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka Lielbritānija Latvijai ir svarīgs un tuvs partneris pie ES pārrunu galda, jo abu valstu nostājas daudzos ārpolitikas jautājumos ir ļoti tuvas. Tādēļ Latvijai ir ļoti žēl, ka pēc Brexit tā var pazaudēt tik drošu sabiedroto.

Brexit ir noticis

Atgādināsim, ka Eiropas Parlaments atbalstīja vienošanos ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem no Eiropas Savienības. Pret līgumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības uzstājās vien 49 Eiropas Parlamenta deputāti no 683 nobalsojušajiem, liecina balsojuma dati. Dokumentu atbalstīja 621 deputāts, 13 atturējās.

Lielbritānija izstājusies no ES
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Iepriekš likumprojektu par "šķiršanās" nosacījumiem atbalstīja Lielbritānijas parlaments, kā arī saņēma karalisko sankciju un kļuva par likumu.

Aizritējušajā naktī Lielbritānija pameta Eiropas Savienības valstu saimi. Taču līdz 2020. gada beigām attiecībās starp valsti un ES nekas nemainīsies: notiks pārejas periods, kura laikā puses veiks pārrunas par turpmākajām attiecībām.

Kā radio Sputnik ēterā atzīmēja Maskavas Valsts universitātes Valsts pārvaldes fakultātes pasniedzējs Pavels Tarusins, Brexit sekas Eiropas Savienības valstīm ir prognozējamas – gaidāms kopīgā budžeta samazinājums un, līdz ar to, dotāciju samazinājums Baltijas valstīm. Visticamāk, ES uzsēdinās tās uz finanšu diētas.

Temats:
Atvadas angļu stilā (143)

Pēc temata

Rokasspiedieni, "Megxit" un mazliet krieviski: Berlīnē tikušies līderi
Šengenas zona varētu paplašināties
Londona vēlas ar draudiem paātrināt tirdznieciskās pārrunas ar ES
Eksperts: 2020. gads Baltijas valstu ekonomikai būs ārkārtīgi nelabvēlīgs

Galvenie temati