19:12 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Latvijā
Saņemt īso saiti
104

Sieviešu alga armijā sākas no 900 eiro, taču ir jānokārto normatīvi: divās minūtēs 14 reizes jāatspiežas no zemes un 31 reizi jāizpilda vēdera preses vingrinājums.

RĪGA, 9. decembris – Sputnik. Latvijas armija uzsākusi speciālu kampaņu, kuras mērķis ir aicināt daiļā dzimuma pārstāves dienēt profesionālo kareivju rindās, raksta eadaily.com.

Šodien Latvijas Nacionālajos bruņotajos spēkos vakanti ir 8% štata amatu, kas sastāda aptuveni 500 darbavietu. Sievietēm vispiemērotākās Latvijas armijā skaitās 12 specialitātes, tādas kā jurists, mediķis, personāla atlases speciālists un grāmatvedis.

Vērts atzīmēt, ka Latvija ietilpst NATO dalībvalstu pieciniekā ar vislielāko sieviešu skaitu, kuras dienē bruņotajos spēkos. Tā 2019. gada vasarā Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš pastāstīja, ka sievietes, kuras dienē NBS rindās, izraisa skaudību Latvijas NATO sabiedrotajiem. Turklāt sievietes ar viņām raksturīgo pacietību, cītību un disciplīnu daudzās jomās pārspēj vīriešus.

Pēc viņa sacītā, sievietes Latvijas NBS izvēlas visdažādākās specializācijas – no helikopteru pilotēšanas līdz dienestam speciālo uzdevumu vienībā.

Ierobežojumu nav. Ir sievietes – piloti, ir sievietes, kuras dienē speciālo uzdevumu vienībā, ir tās, kuras izvēlējušās informācijas tehnoloģijas.

Tāpat NBS komandieris norādīja, ka citas valstis pat veido specializētus centrus, lai pētītu un pārņemtu Latvijas pieredzi. Viņš paskaidroja, ka runa ir par Skandināviju.

Atzīmēsim, ka dienēt gribētāju pieteikumi tiek pieņemti visa gada garumā. Saskaņā ar statistiku, sieviešu-militārpersonu atbirums dienesta pirmajā gadā sastāda aptuveni 20%.

Pēc temata

Pietiek biedēt mūs: latvieši lūdz Aizsardzības ministriju izbeigt runas par iebrukumu
2% no IKP ir absolūti par maz: Latvijas militārpersonas vēlas vairāk naudas aizsardzībai
Latvijas NBS slepeno datu noplūde: AM vēl nav noskaidrojusi īsziņu adresātus
Latvija nopirks zviedru granātmetējus AT4

Galvenie temati