12:06 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
53

Turcijas prezidentu Tajipu Erdoganu tomēr pierunāja atbalstīt NATO Baltijas valstu un Polijas aizsardzības plānus.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. NATO valstīm izdevies apstiprināt atjaunoto Baltijas aizsardzības plānu samitā Londonā, preses konferencē Londonā informēja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

"Plāni par to, kā aizsargāt dažādas alianses daļas, periodiski tiek pārskatīti un atjaunoti. Šodien mēs apstiprinājām atjaunoto aizsardzības plānu Baltijas reģionam un Polijai. Esmu par to gandarīts – tas liecina, ka esam spējīgi iet uz priekšu," viņš apliecināja žurnālistiem.

Iepriekš Turcijas prezidents Tajips Erdogans paziņoja, ka Turcija atteiksies atbalstīt NATO plānus Baltijas valstu un Polijas aizsardzībai, ja alianse neatzīs par teroristiskām organizācijām kurdu vienības, kas rada draudus Ankarai.

NATO samitā dalībvalstu līderi nodemonstrēja politisko vienotību, aģentūrai LETA pastāstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, vēsta TVNet.

"Daudzi gaidīja drāmu, bet notika taisni otrādi. Ņemot vērā aizvadīto nedēļu laikā izskanējušos viedokļus, ka NATO samita laikā varētu būt gaidāmi nepatīkami pārsteigumi, pārsteigums varētu būt tas, ka samits noritēja atklātā, konstruktīvā un pozitīvā gaisotnē. Turklāt visi lēmumi, kas bija jāapstiprina, tika apstiprināti bez diskusijām," atklāja Rinkēvičs.

Jautāts, kā noritēja pārrunas ar Turcijas prezidentu, Rinkēvičs paskaidroja, ka nav šaubījies – risinājums tiks atrasts.

"Pārskatītie plāni tika apstiprināti, politiskie šķēršļi ir noņemti, tiks pabeigtas formalitātes un mēs varēsim ļoti mierīgi dzīvot tālāk un darboties režīmā, kāds būs paredzēts attiecīgajos plānošanas dokumentos," sacīja ministrs.

Pēc temata

Likme uz pātagu bez burkāna: eksperts par ASV spiedienu uz Turciju S-400 dēļ
Jubileja ar atmirušām smadzenēm. Vai Krievija gūs labumu NATO strīdos
Nekā personiska: Baltijas valstu aizsardzības plāns var izjukt Turcijas dēļ

Galvenie temati