06:14 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
25

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gaidīs līdz martam algu palielinājuma grafika saskaņošanu, pretējā gadījumā sāksies protesta akcijas, tostarp, iespējams, arī nestandarta protesti, paziņoja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

RĪGA, 25. oktobris – Sputnik. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome 24. oktobra sēdē pieņēma lēmumu nerīkot šobrīd protesta akcijas un pagaidīt līdz nākamā gada martam.

"Padome izlēmusi, ka pirmais solis – tas ir kompromiss, ja tas netiks panākts, tad tiks īstenots protesta akciju rīkošanas plāns," pastāstīja Sputnik Latvija arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Viņa paskaidroja, ka valdības un Saeimas pārstāvji apsolīja martā sēsties pie pārrunu galda un apspriest pedagogu algu palielinājuma grafiku, tādēļ šogad nolemts nerīkot akcijas.

"Taču ja martā netiks atrasta nauda (algu palielinājumam – red.), tad būs protesta akcijas. Šis lēmums paliek spēkā. Tie būs vai nu piketi, vai nu streiks, pagaidām mēs neesam balsojuši par konkrētu formu," pastāstīja Vanaga.

Pēc viņas teiktā, tiek apspriestas arī nestandarta protesta formas, ne tādas, pie kurām jau ir pieraduši politiķi un sabiedrība, un kurām maz pievērš uzmanību. Taču kas tie varētu būt par pasākumiem, Vanaga nepastāstīja – šis jautājumus vēl tiks apspriests.

Ванага: педагоги готовы пойти на нестандартные акции ради повышения зарплат

Pēc temata

Nav ko sūdzēties par algām: Baltkom klausītājs "nokauninājis" skolotājus
Latvijas skolotāji gatavojas streikot
Latvijas skolotāji iesnieguši Eiropas Komisijai sūdzību par budžetu
Vanaga: aicinām Šuplinskas kundzi kļūt arī par pedagogu ministri

Galvenie temati