20:28 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Latvijā
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (204)
47

Baltijas bataljona dežūra Latvijas vadībā NATO reaģēšanas spēku sastāvā notiks 2020. gadā.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Ādažu bāzē tika parakstīti dokumenti par Baltijas bataljona sertifikāciju dalībai NATO reaģēšanas spēkos, vēsta Tvnet.lv ar atsauci uz informācijas avotu Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Ceremonijā, kura notika starptautisko militāro mācību "Sudraba bulta 2019" ietvaros, piedalījās Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kā arī NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Izņemot to, alianses uzdevumu veikšanai tika sertificēta arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā.

Lēmums par NATO reaģēšanas spēku izveidi tika pieņemts 2002. gada NATO samitā Prāgā, Latvija tajos piedalās kopš 2006. gada. Savukārt 2012. gadā Baltijas valstu aizsardzības ministri vienojās par Baltijas bataljona izveidi dalībai NATO reaģēšanas spēkos. Memorands par šī bataljona izveidi tika parakstīts 2014. gada 18. martā. Dežūra NATO reaģēšanas spēku sastāvā Latvijas vadībā notiks 2020. gadā.

No 23. septembra līdz 6. oktobrim Latvijā norisinās mācības "Sudraba bulta", kurās kopā ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piedalās ārvalstu bruņoto spēku vienības. Tostarp no Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Lietuvas, Igaunijas, Latvijas un Latvijā dislocētās Kanādas vadītās NATO kaujas grupas.

Manevros piedalās aptuveni 500 karavīru. Mācību laikā karavīri apgūst aizsardzības operāciju komandēšanas, plānošanas un vadības iemaņas.

Iepriekš ziņots, ka 2019. gada 3. septembrī Ādažu poligonā Latvijā startēja lielākās militārās mācības Furious Hawk ar Lielbritānijas un Francijas karavīru piesaisti no Igaunijā dislocētā NATO bataljona. Kaujas treniņi kopumā ilga divas nedēļas, kuros tika iesaistīti aptuveni 700 karavīru.

Tāpat no 2019. gada 28. oktobra līdz 10. novembrim Latvijā jāstartē mācībām ar nosaukumu Furious Axe, kurās piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku un Igaunijā dislocētās Lielbritānijas vadītās NATO kaujas grupas vienības. Furious Axe – tās ir taktiskas mācības uz lauka. Arī tajās tiks iesaistīti aptuveni 500 karavīru.

Temats:
NATO austrumu flangā (204)

Pēc temata

NATO karavīri Latvijā izbazūnējuši visus noslēpumus meitenēm no Tinder
Atlikušas vien šprotes un trikotāža: Latvija nogalinājusi rūpniecību ES un NATO dēļ
Sodu par iekļūšanu militārajās bāzēs Latvijā palielinājuši 20 reizes
Tallinas NATO Kiberaizsardzības centrs kļūst par lielāko alianses struktūru

Galvenie temati