00:25 04 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Latvijā
Saņemt īso saiti
52

Šodien, 3. septembrī, sākas lielākās Igaunijā bāzētās sabiedroto kaujas grupas mācības.

RĪGA, 3. septembris – Sputnik. Otrdien, 3. septembrī, Ādažu poligonā, Latvijā, startē militārās mācības "Furious Hawk", kurās piedalīsies Lielbritānijas un Francijas karavīri no Igaunijā dislocētā NATO bataljona, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz Igaunijas Aizsardzības spēku Galvenā štāba preses dienestu.

Tiek ziņots, ka "Furious Hawk" kļūs par Igaunijā bāzētās sabiedroto kaujas grupas lielākajām mācībām: divas nedēļas kaujas treniņu, kuros tiks iesaistīt aptuveni 700 karavīru. Nākamnedēļ par mācību kulmināciju kļūs kaujas šaušana un taktiskie manevri.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja par gaidāmajām mācībām "Sudraba bulta" un "Furious Axe", kuras notiks Latvijā šoruden. Saskaņā ar Latvijas Aizsardzības ministrijas informāciju, mācības "Sudraba bulta" startēs 23. septembrī un ilgs līdz 6. oktobrim. Tālāk no 28. oktobra līdz 10. novembrim Latvijā notiks mācības "Furious Axe".

Mācībās "Sudraba bulta" līdz ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem piedalīsies ārvalstu bruņoto spēku vienības. Piemēram, nodaļas no Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī Latvijā dislocētā NATO grupa Kanādas vadībā.

Plānots, ka manevros piedalīsies aptuveni 500 karavīri. Mācību gaitā viņi uzlabos aizsardzības operāciju vadības, plānošanas un komandēšanas iemaņas.

Mācībās "Furious Axe" piedalīsies Latvijas NBS vienības un Igaunijā dislocētā NATO grupa, ko vada Lielbritānija. "Furious Axe" ir taktiskās lauka mācības. Arī tajās būs iesaistīti aptuveni 500 kareivji.

Atgādināsim, ka starptautiskās mācības Latvijā reti beidzas bez incidentiem. Pie tam nepatikšanas notiek ne vien armijas bāzēs, bet arī starp civiliedzīvotājiem. Piemēram, 2016.gadā mācību "Sudraba bulta" fonā notika kautiņš McDonalds Rīgā starp Lielbritānijas Grenadieru gvardes pulka karavīriem un vietējiem iedzīvotājiem.

2018.gada augusta beigās Valsts policijas speciālās vienības policijas bataljona autobuss, dodoties uz manevriem nekārtību apspiešanā Valmierā, iekļuva smagā CSNg uz Siguldas šosejas. Toreiz sadursmē cieta četri Valsts policijas darbinieki.

2017. gada decembrī ASV militārā kravas mašīna iebrauca grāvī Vecumnieku novadā. Savukārt 2017. gada jūnijā uz šosejas Ventspils – Kuldīga Latvijas Militārās policijas automobilis saskrējās ar degvielas kravas mašīnu.

Pēc temata

Krievijas flote ar "Okeāna vairogu" pārsegusi Baltijas verdošo katlu
Mediji: ASV flotes mācības Melnajā jūrā draud ar militāru konfliktu ar Krieviju
Spārnotie "lāči" kontrolē ziemeļus. Amerikāņu B-52H neapsteigs Tu-95
Eksperts: Zviedrija izvēlējusies militāro kursu pēc 200 gadus ilgas neitralitātes

Galvenie temati