17:36 02 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Latvijā
Saņemt īso saiti
27

Vairāk nekā astoņi tūkstoši PNB klientu vēl nav paziņojuši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, kur viņiem ir jāizmaksā pensijas.

RĪGA, 3. septembris – Sputnik. Nedaudz vairāk nekā 30 tūkstoši PNB Bankas klientu snieguši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) informāciju par to, kur viņiem ir jāizmaksā nākamā pensija. Taču vairāk nekā astoņi tūkstoši cilvēku joprojām nav to izdarījuši, vēsta Latvijas Radio.

VSAA aicina cilvēkus griezties pie viņiem neskaidrību gadījumā.

"Ja šķiet, ka kaut kas nav saņemts vai ir kāda nesapratne, lūdzu konsultējieties – mēs visu nodrošināsim iespējami ātrāk. Mēs šobrīd arī priecājamies, ka tie cilvēki, kuriem bija apturēta izmaksa no 16. augusta, arī gandrīz visi ir iesnieguši iesniegumus un lielākajai daļai – vairāk nekā 7000 – mēs jau operatīvi esam izmaksājuši aizturētās pensijas.

Lielākā daļa cilvēku atver kontu citā bankā, tagad vairāk cilvēku atver arī "Latvijas Pasts" pasta norēķinu sistēmā. Ir daļa, kas izvēlas ar piegādi mājās," pastāstīja aģentūras pārstāve Iveta Daine.

PNB Bankas klientiem, kuri saņem pensijas un pabalstus, jāvēršas noteiktās PNB filiālēs, pārējos aicina jebkurā "Citadele" bankas filiālē.

Kā jau stāstīja Sputnik Latvija, 15. augustā tika apturēta PNB Bankas (iepriekš – Norvik banka) darbība. Kopš 2017. gada beigām šī finanšu iestāde pārkāpa kapitāla nodrošinājuma prasības.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija 17. augustā pieņēma lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu PNB klientiem, kuru no 22. augusta īsteno "Citadele" banka. No garantiju fonda var saņemt atlīdzību par noguldījumiem līdz 100 tūkstošiem eiro, kas nozīmē, ka nauda tiks atgriezta 99,2% PNB klientu.

Jūlija beigās PNB Bankā bija aptuveni 500 darbinieku un ap 100 tūkstošiem klientu, no kuriem divas trešdaļas bija pensionāri.

Pēc temata

PNB Banka apstrīdēs lēmumu par savu slēgšanu
PNB Banka: pensionāriem ir grūti atgriezt noguldījumus bez informācijas krievu valodā
Latvija slikti atbrīvojas no naudas un slēdz ciet maz banku: SVF ir neapmierināts
Nemiro padoms Daugavpilij: nevajadzēja turēt naudu PNB Bankā

Galvenie temati