04:56 28 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Latvijā
Saņemt īso saiti
241

Dzēlīga komunicēšanas maniere un atteikšanās no kompromisiem – šādu iespaidu izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska atstājusi Latvijas Universitātē.

RĪGA, 9. augusts – Sputnik. Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas komunicēšanas maniere neļauj sadarboties ar viņu, pateica LU Studentu padomes priekšsēdētāja Alise Paula Zīverte radio Baltkom ēterā.

"Augstskola tika galā ar rektora ievēlēšanu. Mēs gribējām parādīt, ka mēs paši tiekam galā ar savām problēmām. Un tad pēkšņi... Izglītības ministre Šuplinska paziņoja, ka nekas nav kārtībā! Nesapratu, kāds ir viņas pamatojums šādiem paziņojumiem. Atceros, ka pirmie viņas mēģinājumi skaidrot savu viedokli par universitāti bija miglaini, viņa tikai pateica, ka uzskata - Muižnieks nav ievēlēts, bet kāpēc - to viņa paskaidrošot vēlāk. Es atvainojos, bet pat studenti tā nedara... Tas mums bija šoks," pateica Zīverte.

Viņa izteica pieņēmumu, ka ministre diez vai ir noskaņota sadarbībai.

"Varbūt mums arī vajadzētu tikties ar ministri. Iespējams, ka tas būtu noderīgi un izzinoši abām pusēm. Bet ja godīgi... Es neuzskatu, ka viņa būtu vērsta uz sadarbību. Esmu piedalījusies dažās Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas sēdēs, kurās redzēju ministres Šuplinskas attieksmi, viņas runas veidu, dzēlīgumu, neiešanu uz kompromisiem... Ar stūrgalvību neko nevar panākt. Pat es to esmu sapratusi, darbojoties salīdzinoši neilgu laiku kā Studentu padomes priekšsēdētāja. Manuprāt, un tas ir mans personiskais viedoklis, Šuplinska nav piemērota izglītības un zinātnes ministres amatam. Tāpēc apdomātu vēlmi un vajadzību sarunai ar viņu," pateica Zīverte.

Šī gada jūnijā par augstskolas rektoru tika ievēlēts Indriķis Muižnieks, taču jūlijā Šuplinska sāka LU rektora vēlēšanu noteikumu atbilstības pārbaudi normatīvo aktu prasībām.

Saskaņā ar Šuplinskas sacīto, pēc informācijas saņemšanas par iespējamiem pārkāpumiem rektora vēlēšanu procesā tika saņemts Izglītības kvalitātes dienesta slēdziens par pārkāpumiem, un tika uzrakstīts Ministru Kabineta lēmuma projekts, lai neapstiprinātu Muižnieku amatā. Šobrīd dokumentu saskaņo ar Tieslietu ministriju un Valsts kanceleju, pēc tam lēmuma projektu piedāvās izskatīt valdībai.

Tas izraisīja augstskolas pārstāvju sašutumu, pēc kuru domām Šuplinskas publiskie paziņojumi par pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās pirms Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vērtējuma saņemšanas maldina sabiedrību. Tāpat LU norāda, ka ministre neievēroja Administratīvā procesa likumu, kurš nosaka viņas pienākumu informēt adresātu par iespējamiem pārkāpumiem, lai viņam būtu iespēja sagatavot atbildi un argumentus sevis aizstāvēšanai.

Universitātē aicina izvērtēt, vai netika pārkāpts Valsts pārvaldes likums, jo ministre iejaucās IKVD kompetencē. Tāpat augstskola vērsusies Eiropas Universitāšu asociācijā, kā arī, ja Latvijas valdība neapstiprinās amatā rektoru, nekavējoties sekos prasības iesniegšana Administratīvajā tiesā.

Pēc temata

Skandāls Latvijas izglītības sistēmā: lielākā augstskola apsūdz ministri dezinformēšanā
Optimizācija uzbrūk: puse Latvijas skolu neatbilst kritērijiem
Latvija atvadīsies no izglītības ministra? Pedagogus sadusmojusi atteikšanās celt algas
Vanaga: izglītības ministre spēlējas ar uguni

Galvenie temati