14:56 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Latvijā
Saņemt īso saiti
400

Neraugoties uz to, ka tagad vadītājs var braukt, paņemot līdzi vien personas apliecību, CSDD iesaka ņemt līdzi vadītāja apliecību un tehnisko pasi, lai vieglāk risinātu neparedzētas situācijas, piemēram, CSN gadījumos.

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. Sākot ar šodienu, 23. maiju, vadītājiem Latvijā ir atļauts braukt bez tehniskās pases un vadītāja tiesībām, ja viņiem līdzi ir personu apliecinošs dokuments – spēkā stājas attiecīgi grozījumi. Taču Ceļu satiksmes drošības direkcija iesaka ņemt līdzi šos dokumentus, lai būtu vieglāk kārtot neparedzētas situācijas – piemēram, CSN gadījumos.

Marta beigās Latvijas Saeima galīgajā lasījumā apstiprināja Ceļu satiksmes likuma grozījumus. Tagad jebkurš personu apliecinošs dokuments aizstās vadītājam viņa tiesības, ja viņš tās atstājis mājās. Turklāt, vadītāji var nevadāt līdzi arī transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.

Grozījumu mērķis ir samazināt administratīvo slogu – gan tehniskā pase, gan vadītāja apliecība apstiprina datus, kuri ir Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā vai Traktortehnikas un tās vadītāju valsts informatīvajā sistēmā.

Pirms grozījumu stāšanās spēkā, vadītājam, kurš aizmirsis paņemt līdzi vadītāja apliecību un automobiļa reģistrācijas dokumentus, draudēja 3 eiro sods. 2018. gadā vien policisti 3 tūkstošus reižu izrakstīja sodus par braukšanu bez apliecības un 2 tūkstošus reižu – par braukšanu bez tehniskās pases.

Pēc temata

Nesauciet policiju: CSN dalībnieku iesniegumu iespējams aizpildīt viedtālrunī
CSDD: ar autovadītāju tiesībām Latvijā viss ir kārtībā

Galvenie temati