01:12 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
58

Ārstnieciskā marihuāna Latvijā vēl nav legalizēta, bet to jau vēlas audzēt.

RĪGA, 21. maijs — Sputnik. Getliņu atkritumu poligona apsaimniekotājs "Getliņi EKO" izskata iespēju audzēt ārstniecisko marihuānu, pastāstīja "Getliņi EKO" valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns aģentūrai LETA, ziņo Jauns.lv.

Getliņi EKO meklē iespēju veikt papildu darbības veidus, jo atkritumu pārstrādes procesā rodas enerģija. Turklāt medicīniskajai marihuānai ir lielāka atdeve nekā gurķu un tomātu audzēšanai, kas šobrīd aug siltumnīcās.

"Diemžēl ar mūsu siltumnīcu ir tā: ja pēdējā kārtā mums nebūtu piešķirta Eiropas Savienības fondu nauda, tad mūs to piespiestu vai nu slēgt, vai izīrēt kādam citam uzņēmumam," sacīja Stirāns. Viņš piebilda, ka atšķirībā no dārzeņiem ārstnieciskās marihuānas tirgus ir ļoti stingri regulēts un ar brīvu konkurenci tam nav lielas saistības.

Nesen uzņēmumu apmeklēja eksperti no Dānijas, viņi pastāstīja par ārstnieciskās marihuānas audzēšanas iespējām.

"Mums ir "Grindeks", "Olainfarm" - kādēļ to kā izejvielu pirkt, ja to varam saražot paši? Galu galā to noteiktām diagnozēm tagad uzskata par labāku izejvielu pretsāpju zālēm, jo tā ir dabīga," sacīja Stirāns.

Medikamentus uz kaņepju bāzes izraksta cilvēkiem, kuri cieš no epilepsijas, vēža, sklerozes un HIV/AIDS. Marihuānas lietošana medicīniskos nolūkos ir atļauta Vācijā, Itālijā, Beļģijā, Horvātijā, Čehijā, Nīderlandē, Somijā, Rumānijā un Spānijā.

2015. gadā Saeima noraidīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu ar piedāvājumu legalizēt marihuānas lietošanu. Taču pēc tam, kad pērnā gada jūlija beigās Gruzijas Konstitucionālā tiesa pieņēma lēmumu par marihuānas izmantošanas legalizēšanu, Latvijas IeM paziņoja, ka ir gatavi sabiedrības diskusijai par "legalizācijas" plusiem un mīnusiem. Bijušā Latvijas veselības ministre Anda Čakša paziņoja, ka, kaut arī marihuānas efektivitāte noteiktu diagnožu gadījumos ir pierādīta, Latvijas sabiedrība tās legalizācijai pagaidām nav nobriedusi.

Pēc temata

Medicīnas mērķos Polija legalizēja marihuānu
Daugavpilī likvidēta neliela marihuānas siltumnīca
Medicīniskās marihuānas legalizācija: Valsts policija - par, Veselības ministrija - pret

Galvenie temati