22:02 25 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Latvijā
Saņemt īso saiti
50

Kaut arī medicīniskās marihuānas līdzēšana noteiktu diagnožu gadījumos ir pierādīta, Latvijas sabiedrība Veselības ministrijas vadītājai liekas nepietiekami nobriedusi "legalizācijai".

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Latvijas sabiedrība nav gatava marihuānas legalizācijai medicīnas nolūkos, paziņoja Latvijas veselības ministre Anda Čakša sarunā ar Neatkarīgā Rīta Avīze.

Pēc Čakšas sacītā, kaut arī medicīniskās marihuānas līdzēšana noteiktu diagnožu gadījumos ir pierādīta, Latvijas iedzīvotāji pagaidām nav gatavi tam, lai šādu zāļu izmantošana valstī būtu atļauta.

Ministre atzīmēja, ka, lai runātu par marihuānas legalizāciju, jābūt "ļoti skaidrām sabiedrības brieduma pazīmēm". Šobrīd Čakša nav gatava atbalstīt marihuānas legalizāciju Latvijā.

Medikamentus uz kaņepju bāzes izraksta cilvēkiem, kuri cieš no epilepsijas, vēža, sklerozes un HIV/AIDS. Marihuānas lietošana medicīniskos nolūkos ir atļauta Vācijā, Itālijā, Beļģijā, Horvātijā, Čehijā, Nīderlandē, Somijā, Rumānijā un Spānijā.

2015. gadā Saeima noraidīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu ar piedāvājumu par marihuānas lietošanas dekriminalizāciju. Taču pēc tam, kad šī gada jūlija beigās Gruzijas Konstitucionālā tiesa pieņēma lēmumu par marihuānas izmantošanas legalizēšanu, Latvijas IeM paziņoja, ka ir gatavi sabiedrības diskusijai par "legalizācijas" plusiem un mīnusiem.    

Pēc temata

Latvija kļuvusi lojālāka pret marihuānas legalizāciju
Katrs septītais jaunietis Latvijā lieto marihuānu
Daugavpilī likvidēta neliela marihuānas siltumnīca

Galvenie temati