20:50 29 Marts 2020
Tiešraide
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Latvijā
Saņemt īso saiti
62

Punktualitāte, servisa kvalitāte un spējas nokārtot konfliktus: kā parādījusi sevi airBaltic AirHelp reitingā.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Latvijas lidsabiedrība airBaltic neiekļuva pasažieru servisa AirHelp pasaules pirmajā desmitniekā, vēsta Smartlatvia.lv.

AirHelp Score 2019 reitinga autori skaidro, ka viņu saraksts parāda, kāda aviokompānijas piedāvā labāko servisu, punktualitāti un kārtīgi uzvedas attiecībā uz pasažieriem problēmu rašanās gadījumā.

Kopumā reitingā iekļuva 72 aviokompānijas. Vispārējo vērtējumu 10 baļļu skalā katrai no tām aprēķināja pēc trīs parametriem: punktualitāte, servisa kvalitāte un kompānijas uzvedība konflikta situācijās.

Punktualitāti izskatīja pēc reisu daļas, kuri izlidoja un atlidoja 2018. gadā ar kavēšanos vai iepriekš paredzētā laika ne vairāk kā 15 minūtes. Dati no dažādiem komerciāliem avotiem tika salīdzināti ar valsts aģentūru, lidostu un tamlīdzīgiem datiem.

Servisa kvalitātē iekļāva tādas svarīgas pozīcijas, kā lidmašīnu ērtība, ēdiena kvalitāte uz klāja, personāla attieksme pret pasažieriem. Lai ieliktu vērtējumu šajā punktā, tika aptaujāti vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku visā pasaulē.

Attiecībā uz to, kā aviokompānijas uzvedas konflikta situācijā, šeit tika izskatīta netaisnīgi noraidīto pasažieru pretenziju daļa, sūdzību izskatīšanas ātrums un kompensāciju izmaksāšana.

Rezultātā pirmajā desmitniekā kopējā ieskaitē iekļuva Kataras Qatar Airways, amerikāņu American Airlines, meksikāņu aviolīnija Aeromexico, SAS Scandinavian Airlines (Zviedrija, Norvēģija, Dānija), austrāliešu Qantas, LATAM Airlines (Čīle), WestJet (Kanāda), Luxair (Luksemburga), austriešu Austrian Airlines un Emirates (AAE).

airBaltic ieņēma vien 41. vietu, iegūstot 6,97 balles no 10 iespējamām. Lidsabiedrības punktualitāti novērtēja ar 7,3 ballēm, servisa kvalitāti – ar 7,9 ballēm, savukārt darbu ar sūdzībām – ar 5,7 ballēm.

Katrā no šiem parametriem lidsabiedrība izrādījās pašā reitinga vidū.

Reitinga beigās izrādījās britu aviolīnija Thomas Cook Airlines, kuras ieguva 5,26 balles, britu easyJet ar 5,29 ballēm, Kuveitas Kuwait Airways – 5,40 balles, Dienvidkorejas Korean Air – 5,49 balles un īru zemo cenu lidsabiedrība Ryanair – 5,6 balles.

Pēc temata

airBaltic pasažieri gandrīz diennakti pavadīja Kopenhāgenā bez karstā ēdiena un viesnīcas
airBaltic tīrā peļņa kļuvusi pusotru reizi lielāka
Smagā rokas bagāža: airBaltic jaunais pakalpojums
airBaltic gatava tālajiem reisiem, taču baidās no jautājumiem par investīcijām

Galvenie temati