22:16 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
80

Ekonomiskā situācija NVS valstīs un aizliegums produkcijas piegādei Krievijā, kā arī lielā konkurence zivju konservu tirgū Eiropā un Amerikā sagādājusi zaudējumus uzņēmumam "Brīvais vilnis".

RĪGA, 30. aprīlis — Sputnik. Gada laikā zivju pārstrādes uzņēmumam "Brīvais vilnis" izdevies 2,9 reizes samazināt zaudējumus – no 1,122 milj. eiro līdz 386 238 eiro, vēsta Latvijas Avīze.

Arnolda Babra kompānijas apgrozījums pieaudzis par 10,2% - līdz 7,5 milj. eiro.

2018. gadā uzņēmumā saražoti 13,4 miljoni kārbu dažāda sortimenta zivju konservu, tostarp 5,2 miljoni kārbu šprotu. Kopumā uzņēmums gada laikā pārdevis 14,1 miljonu kārbu

Uzņēmuma vadība atzīmēja, ka tā darbības rezultātus pērn ietekmējusi ekonomiskā situācija NVS valstīs, piegādes aizliegums Krievijā un citi faktori, piemēram, lielā konkurkence zivju konservu tirgū Eiropā un Amerikā.

Iepriekš Arnolds Babris pastāstīja, ka "Brīvais vilnis" pat necenšas atgriezties Krievijas tirgū un saņemt atļauju produkcijas piegādēm, lai arī nesen pārdevis KF 30% produkcijas. Viņš norādīja, ka aizliegums izrādījies pārāk sāpīgs, kompānija zaudējusi naudu ne tikai tāpēc, ka zuda iespēja piegādāt produkciju pēc ierastās shēmas, bet arī tāpēc, ka citi uzņēmumi bija spiesti ķerties pie dempinga, lai izpārdotu Krievijas tirgus vajadzībām saražotos produkcijas apjomus.

Babris uzsvēra, ka nozarē palikušie uzņēmumi četrus gadus strādājuši ar zaudējumiem un gaidījuši, kad "nomirs" firmas, kas laida klajā zemas kvalitātes produkciju un izmantoja nodokļu nemaksāšanas shēmas. Kad aizgāja šīs kompānijas, izlīdzinājās pieprasījuma un piedāvājuma proporcija, un tagad atlikušās kompānijas var justies ērti un pacelties pieņemamā rentalibilitātes līmenī. Babris paskaidroja, ka patlaban viņa uzņēmums piegādā šprotes Ukrainā, Moldovā, ASV, Izraēlā un Ķīnā.

2015. gada jūnija sākumā Krievijas lauksaimniecības preču kontroles iestāde Rosseļhoznadzor noteica aizliegumu zivju produkcijas piegādēm Krievijā no Latvijas un Igaunijas, ņemot vērā sistemātiskos pārkāpumus, ko resors konstatējis inspekciju gaitā, kā arī kancerogēnās vielas – benzopirēna saturu produkcijā.

2017. gada decembra vidū Rosseļhoznadzor deva atļauju šprotu piegādēm Krievijā SIA Karavela un DGM Shipping AS.

Pēc temata

Karavela: Krievija "apēstu" miljoniem šprotu bundžu, taču nav, kam tos ražot
Latvijas zivju pārstrādē kļūst arvien mazāk konkurentu: Babris nopirka "Brīvo vilni"
"Latvija mums nav konkurente": Baltkrievija sagaida Jauno gadu ar savām šprotēm
"Brīvais vilnis": zaudējumi mazāki, taču bez šprotu eksporta uz Krieviju ir smagi

Galvenie temati