13:06 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Latvijā
Saņemt īso saiti
109

Aizsardzības ministrija vēlas pārbaudīt armijas kaujas spēju un izārstēt valsts iedzīvotājus no egoisma.

RĪGA, 30. aprīlis — Sputnik. Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) tiks organizētas plānveida un ārkārtas pārbaudes, lai pārliecinātos par to kaujas spēju, vēsta BNN.

Aizsardzības ministrijas prioritāte ir drošības celšana, tāpēc visām piecām brigādēm (NBS Sauszemes spēku mehanizētā brigāde un četras Zemessardzes brigādes) jābūt kaujas spējīgām, turklāt nepieciešams rūpīgs darbs to pietiekamai apgādei un nodrošinājumam, vēstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Vakar notika darba grupas pirmā sēde valsts aizsardzības jautājumos ministru līmenī, 2. maijā tiks sasaukta sēde valsts sekretāru līmenī. 29. aprīlī ministru līmenī tika panākta vienošanās par to, ka tuvākajā laikā visas ministrijas izspēlēs krīzes scenārijus.

Tādējādi paredzēts veicināt valsts iestādes iestāžu sadarbību nopietnu krīžu pārvarēšanā, teica ministrs. Cita starpā iecerēts saprast, kā jāpilnveido likumdošana, kādi resursi ir pieejami un kādi vēl ir nepieciešami. Scenāriju izspēlē plānots pieaicināt starptautiskos ekspertus un Latvijai vislielākā interese ir par ekspertiem no Somijas, atzina Pabriks.

Politiķis norādīja, ka AM interesēs ir mazināt egoistisku pieeju iedzīvotāju līmenī, lai cilvēki zinātu, kā rīkoties valsts aizsardzības labad. Rudenī plānots laist klajā brošūru ar nepieciešamo informāciju iedzīvotājiem. Tā būs pieejama arī interaktīvā formā.

Armijas kaujas spējas iepriekšējā lielā pārbaude Latvijā notika 2018. gadā – mācības Namejs 2018. Tajās piedalījās gandrīz desmit tūkstoši cilvēku – ne tikai bruņotie spēki, bet arī citi dienesti, piemēram, valsts robežsardze, glābēji un pat uzņēmēji. Saskaņā ar vienu no scenārijiem policisti ar karavīru atbalstu pārbaudīja spēju apspiest masu nekārtības pilsētvides apstākļos.

Piezīme par "egoistisko pieeju", iespējams, saistīta ar to, ka militāro mācību laikā Latvijas NBS regulāri nodara kaitējumu valsts iedzīvotājiem – armija tehnika ietriecas automašīnās, iebrauc dārzos, piemēram, nesen privātā zemes gabalā sprāga lādiņš, kas radīja pamatotu neapmierinātību.

Pēc temata

Pabriks pastāstīja, kam Aizsardzības ministrija iztērēs papildu 60 milj. eiro
Pabriks: Latvija jāpadara par "mazu ezīti"
Aizsardzības ministram jānomierinās: iedzīvotāji iebilst pret militāro izdevumu pieaugumu
Netālu notiek militārās mācības: kas jāzina

Galvenie temati