16:30 06 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Latvijā
Saņemt īso saiti
62

Latvijā turpina izplatīties gripa: dežūrējošo ārstu pieņemšanas Rīgā un reģionos ir pagarināts.

RĪGA, 2. februāris — Sputnik. Gripas epidēmijas laikā dežūrārsti Rīgā un reģionos pieņems pacientus ilgāk nekā parasti, pavēstīja Nacionālais veselības dienests (NVD).

Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu pacientiem veselības aprūpi ārpus ģimenes ārstu pieņemšanas laika. Tāpat virkne ambulatoro veselības aprūpes iestāžu Rīgā jau pašlaik strādā arī svētdienās, bet sestdienās ārsti pieņem pacientus līdz pl.21.

Dežūrārstiem ir tādas pašas pilnvaras, kādas saņēmuši ģimenes ārsti: viņiem ir tiesības konsultēt pacientus, izrakstīt recepšu medikamentus un darba nespējas lapas. Vizīte pie dežūrējošā ārsta izmaksā 1,42 eiro, tāpat kā pie ģimenes ārsta.

NVD vietnē sniegta detalizēta informācija par ārstu pieņemšanas laiku Rīgā un reģionos.

Iepriekš vēstīts, ka šajā sezonā slimības rezultātā konstatēta īpaši augsta temperatūra – līdz 41 grādam, un ārsti aicināja visus saslimušos rūpīgi ārstēties un slimību "izgulēt".

Nacionālais veselības dienests norādīja, ka, rodoties aizdomām par gripu, vispirms jāsazinās ar ģimenes ārstu un jānoskaidro, ko iespējams darīt: doties vizītē pie ģimenes ārsta vai vienoties par viņa vizīti mājās.

Konsultēties iespējams arī pa ģimenes ārstu tālruni 66016001 (darba dienās no 17:00 līdz 8:00, bet brīvdienās – visu diennakti).

Darba dienās ārstu iespējams izsaukt pa telefonu. Izsaukumi tiek pieņemti līdz pl. 15. Ārsta pienākums ir aqpmeklēt pacientus savā iecirknī, bet, ja pacients dzīvo citur – pēc vienošanās.

Ģimenes ārsta izsaukumus epidēmijas laikā apmaksā valsts; pacienta piemaksa – 2,85 eiro. Bērniem līdz 18 gadu vecumam, I grupas invalīdiem un politiski represētajām personām pacienta iemaksa nav jāveic.

Nāk epidēmija

Iepriekš vēstīts, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina: kopš epidēmijas sākuma no gripas radītām komplikācijām miruši 17 cilvēki. Aizvadītajā nedēļā miruši 8 cilvēki.

Mirušo vidējais vecums – 71 gads, visiem pacientiem bijušas hroniskas slimības, un šogad viņi nav saņēmuši gripas vakcīnu. Aizvadītajā sezonā gripa aiznesa 91 cilvēka dzīvību, gadu iepriekš – 75.

Mediķi brīdināja, ka gripu visvieglāk "saķer" sirmgalvji, kā arī cilvēki, kuri cieš hronisku sirds un asinsvadu, plaušu un nieru slimību, cukura diabēta dēļ, vēža slimnieki, cilvēki ar novājinātu imunitāti un hronisku slimnieki. Gripa īpaši bīstama grūtniecēm un maziem bērniem.

Pēc temata

E-veselība bez maksas nestrādā: par ko maksā ārsti
Desmit globāli veselības draudi: no kā jābaidās Latvijai

Galvenie temati