22:54 21 Oktobris 2019
Tiešraide
  • USD1.1173
  • RUB71.1373
Dienvidkorejas nacionālās aviokompānijas Korean Air lidmašīna, foto no arhīva

Kļuvis zināms datums, kad tiks palaisti čarterreisi no Dienvidkorejas uz Latviju

© Sputnik / Александр Вильф
Latvijā
Saņemt īso saiti
83

Ar pirmajiem avioreisiem plānots pārvest ap 700 pasažieru.

RĪGA, 28. janvāris – Sputnik. Pirmie čarterreisi starp Dienvidkoreju un Latviju tiks veikti 2019. gada pavasarī, raksta Baltic Course ar atsauci uz Latvijas ĀM.

Trīs reisi tiks izpildīti 24. maijā, 31. maijā un 7. jūnijā, tos organizēs viena no lielākajām Korejas tūrisma aģentūrām Hanjin Travel ar Latvijas vēstniecības Korejā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Tūrisma departamenta, Starptautiskās lidostas "Rīga"  un Rīgas Tūrisma attīstības biroja "Live Riga" atbalstu. Ar šiem reisiem plānots pārvest apmēram 700 pasažieru.

2018. gada beigās Latvijas un Dienvidkorejas ārlietu ministri Ņujorkā parakstīja līgumu par gaisa satiksmi, kuru Saeima ratificēja 2019. gada janvārī. Līgums rada tiesisku pamatu regulāru tiešo lidojumu īstenošanai abu valstu starpā.

Pērn Latvijas vēstniecības Ķīnā pārstāvis Helmuts Kols paziņoja, ka līdz 2018. gada beigām varētu parādīties tiešie avioreisi starp Latviju un Ķīnu.

Pirmie soļi šajā virzienā tika veikti pirms vairāk nekā diviem gadiem – 2016. gada septembrī, kad darba vizītē uz Ķīnu devās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Toreiz bija teikts, ka tūristu plūsmas palielināšanai no Ķīnas uz Latviju nepieciešama ērta aviosatiksme. Tiesa, eksperti norādīja, ka Latvijai pirmām kārtām jāpiestrādā pie savas atpazīstamības, lai piesaistītu viesus.

Pēc Kola sacītā, Ķīnas pārstāvji apmeklēja Rīgas lidostu, kā arī iepazinās ar nacionālā aviopārvadātāja airBaltic floti. Viņus gandarīja redzētais. Turklāt viņš pateica, ka viens no galamērķiem būs Hainaņas province valsts dienvidos, kurai ir potenciāls kļūt par tirdzniecības un tūrisma centru.

Jauns maršruts uz Ķīnu var kļūt par garāko tiešo reisu, kurš tiek veikts no Latvijas galvaspilsētas. Šobrīd visilgākais lidojums, kurš ilgst 6 stundas un 15 minūtes, ir reiss no Rīgas uz Abū-Dabī, kurš tika atklāts 2017. gada oktobrī. Otrais garākais reiss ir no Rīgas uz Almati, kura garums ir 5 stundas un 15 minūtes. Reiss tika atklāts 2018. gada aprīļa beigās.

Reiss starp Latviju un Dienvidkoreju arī varēs pretendēt uz garākā reisa statusu.

Pēc temata

airBaltic cer šogad pārvest 4 miljonus pasažieru
airBaltic uzsāks lidojumus uz Ļvovu
Lidosta "Rīga" ieņēmusi otro vietu Eiropā pēc izaugsmes tempa
Lidosta "Rīga" kļūs komfortablāka: starp termināļiem palaidīs travelatoru

Galvenie temati