06:30 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Latvijā
Saņemt īso saiti
29

Uz ceļiem Latvijā drīz parādīsies jaunas satiksmes drošības kontroles iekārtas.

RĪGA, 3. janvāris — Sputnik. Valsts policija plāno uzstādīt uz ceļiem jaunas iekārtas, kas ļaus kontrolēt satiksmes drošību, vēsta Press.lv.

Valsts policijas (VP) Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre pastāstīja, ka šī gada aprīļa sākumā uz šosejas Tīnūži-Koknese plānots uzstādīt radarus transporta līdzekļu kustības vidējā ātruma reģistrācijai.

Tāpat Valsts policija plāno iegādāties mērierīces, kas konstatē aizliedzošo luksofora signāla neievērošanu. V.Mistre norādīja, ka iepirkums tiks veikts ātri, ja valdība piešķirs līdzekļus tuvākajā laikā.

Luksofora kontrolieri tiks saslēgti ar jau uzstādītajiem stacionārajiem fotoradariem Berģos uz Brīvības gatves un Piņķos, apvedceļa Salaspils-Babīte 37.kilometrā abos virzienos.

Patlaban noslēgts līgums par vienas speciāli aprīkotas automašīnas iegādi, ar kuras palīdzību policija kontrolēs, vai autovadītāji pie stūres nelieto mobilo tālruni. Tās piegāde plānota februāra beigās vai marta sākumā.

Efektīvs līdzeklis

Stacionārie fotoradari, ko uz Latvijas ceļiem sāka uzstādīt 2015. gadā, pierādījuši savu lietderību.

Patlaban uz ceļiem Latvijā darbojas simt stacionārie un 12 mobilie radari.

Valsts policijas dati liecina, ka 2018. gadā uz Latvijas ceļiem gājuši bojā 149 cilvēki – par 10% vairāk nekā gadu iepriekš. Traumas CSN rezultātā laika posmā no 2018. gada janvāra līdz novembrim guvuši 4 266 cilvēki.

2018. gada pirmo triju ceturkšņu laikā stacionārie un pārvietojamie fotoradari uz ceļiem fiksējuši 173 tūkstošus ātruma režīma pārkāpumus, sods par tiem sasniedzis aptuveni 6,5 milj. eiro.

Statistika liecina, ka fotoradari uzlabojuši situāciju uz Latvijas ceļiem – par 47% samazinājies avārijas situāciju skaits, par 45% - smago avāriju skaits.

Pēc temata

Valsts policija: radari nav samazinājuši ātruma režīma pārkāpumu skaitu
Ceļu policijas korupciju apkaros ar videokameru palīdzību
Ikšķiles novadā vadītājs pārsniedza atļauto ātrumu par 123 km/h
No 10 līdz 500 eiro: Latvijā cenšas uzpirkt Ceļu policiju

Galvenie temati