07:43 09 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Latvijā
Saņemt īso saiti
12

Šonedēļ Latvijas valdība paaugstināja maksu par nepamatotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu izsaukumu par 40% - līdz 56,56 eiro.

RĪGA, 25. novembris – Sputnik. Pacientiem nav jābaidās saukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigādi: par maksas izbraukumu viņus brīdinās, paziņoja NMPD direktore Liene Cipule Latvijas Pacientu organizācijas konferencē.

Kā viņa skaidroja, nepastāv nepamatoti izsaukumi, taču ir NMPD maksas pakalpojumi, kuru sniegšanai jābūt saņemtai paša pacienta piekrišanai, raksta rus.tvnet.lv. Tātad, ja dispečers telefonsarunas laikā saprot, ka nav nepieciešamības pie pacienta nosūtīt NMPD brigādi, bet viņš uzstāj uz tā, viņu brīdinās par maksas izsaukumu.

Cipule piebilda, ka visbiežāk šādus pakalpojumus saņem pacienti alkohola reibumā, savukārt NMPD pamatfunkcija ir neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana gadījumos, kad dzīvībai draud veselības problēmas, kad ir nepieciešama steidzama palīdzība.

Neskatoties uz ārkārtas medicīniskās situācijas izsludināšanu, NMPD strādā labi un cenšas stabilizēt situāciju, beigās sacīja ātrās palīdzības vadītāja.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, maksa par nepamatotu mediķu izsaukumu paaugstināta par 40% – no līdzšinējiem 40,14 eiro līdz 56,56 eiro.

Latvijas Veselības ministrija skaidro soda, kā arī visu maksas pakalpojumu cenu paaugstināšanu ar to, ka izcenojumi nav mainījušies jau sešus gadus un balstījās uz 2011. gada aprēķiniem. 2013. gadā cenas tika konvertētas eiro valūtā, taču nepalielinātas atbilstoši inflācijas apmēram. 2017. gadā NMPD veica pētījumus, kuri konstatēja, ka faktiskās pakalpojumu izmaksas kopš 2011. gada palielinājušās par 37,7%.

Kopumā pērnā gada laikā ātrā palīdzība reģistrēja 1015 nepamatotus izsaukumus, no tiem apmaksāti tika vien 26%. Vēl 2169 izsaukumus pērn NMPD saņēma no personām, kurām valsts neapmaksā medicīniskos pakalpojumus; no šiem rēķiniem apmaksāts 61%.

Tāpat 2017. gadā 1237 pacienti palūdza nogādāt viņus līdz tuvākajam stacionāram medicīnisko pakalpojumu saņemšanai pat tajā gadījumā, ja tam nebija medicīnisko rādītāju. Šādos gadījumos pacientiem arī jāapmaksā pakalpojums, un šādi rēķini apmaksāti par 94%.

Pēc temata

Čakša turpina maldināt, ātrajā palīdzībā – katastrofa: latviete vēršas pie prezidenta
Samaksājiet 450 eiro un pasakiet paldies: kā tūristu no ES ārstēja Rīgā
Slimnīcas lūdz atgriezties pie virsstundu darba mediķiem
Rīgā līdz Jaunajam gadam NMPD brigāžu skaits var sarukt līdz kritiskam rādītājam

Galvenie temati