00:24 03 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Latvijā
Saņemt īso saiti
77

Latvija nerīkos nekādas provokācijas, kas varētu novest pie trešā pasaules kara, apliecināja valsts ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs komentēja ASV prezidenta Donalda Trampa viedokli par to, ka Melnkalne varētu kļūt par trešā pasaules kara cēloni.

Rinkēvičs pauda pārliecību, ka jāizgaisina bažas par to, ka mazas nācijas varētu ievilkt karā lielvalstis, pateicoties NATO Statūtu 5. pantam par kolektīvo aizsardzību, vēsta Financial Times.

Atgādināsim, ka ASV prezidents intervijā Fox News paziņoja: Melnkalnes tauta ir "ļoti agresīva" un pieļāva, ka tā varētu kļūt par Trešā pasaules kara cēloni. Tramps paskaidroja, ka karš varētu sākties NATO kolektīvās aizsardzības principa dēļ, kas paredz: uzbrukums vienai no alianses valstīm tiek uzskatīts par uzbrukumu visam militārajam blokam un liek sabiedrotajiem iesaistīties karadarbībā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzskata, ka būtu jāizgaisina bažas par to, ka mazas valstis, piemēram, Melnkalne, Latvija vai Luksemburga varētu iesaistīt karā lielvalstis. Politiķis apliecināja, ka viņa valstij nav nekādu nodomu rīkot provokācijas un izraisīt trešo pasaules karu. Viņš pastāstīja, ka Latvija iestājusies NATO tikai tādēļ, lai būtu droši aizsargāta.

Iepriekš politiķis paziņoja, ka Latvijas aizsardzības budžets ir jāpalielina līdz 2,5% no valsts IKP. Pēc ministra domām, Latvijai tas jāpaveic nevis tāpēc, lai iztaptu ASV prezidentam, kurš pieprasa, lai NATO dalībvalstis tērētu aizsardzībai lielākas summas, bet gan atbilstoši nacionālajām interesēm. Rinkēvičs uzskata, ka aizsardzības izdevumu palielināšanu prasa ģeopolitiskā situācija.

Politiķis norādīja, ka tuvāko piecu gadu laikā nekāda ģeopolitiskās situācijas uzlabošanās nav gaidāma.    

Pēc temata

Eirodeputāts: Latvija ātri "pārausies", ja Krievija un ASV uzlabos attiecības
Rinkēvičs noraizējies, ka aizsardzības izdevumi nesasniegs 2% IKP
Valdis Keris: kāpēc Latvijai tērēt 4% IKP aizsardzībai, ja iedzīvotāji izmirst
ASV senators informējis par "trešā pasaules kara risku" Donalda Trampa dēļ

Galvenie temati