RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Lai gan pirms paris dienām tika paziņots par to, ka vācu sporta apģērbu, apavu un aksesuāru ražotājs Adidas noņēmis no pārdošanas drēbes ar PSRS simboliku, vīriešu krekli ar uzrakstu USSR joprojām pieejami pircējiem Lielbritānijā un Vācijā.
To be precise, @adidas these shirts are still available on the web — https://t.co/jpsAoA1PsH and https://t.co/x0w0Fwsoil So, for just $90.00 you are supporting and accepting the tortures and murders millions of people in Soviet Union #stopadidas #neverbuyadidas https://t.co/QjlpeEW9dA
— Alla Kudiņa (@AllaKudina) 10 мая 2018 г.
"Izrādās, @adidas krekli joprojām ir pieejami tiešsaistē https://www.adidas.co.uk/ussr-jersey/CE2342.html and https://m.adidas.de/ussr-shirt/CE2342.html… Tātad, tikai par $90.00 jūs atbalstāt un pieņemat miljonu cilvēku spīdzināšanas un slepkavības Padomju Savienībā," — raksta sašutusi Alla Kudiņa, pievienojot savam tvītam heštegus #stopadidas #neverbuyadidas.
Atgādināsim, ka skandāls sakarā ar kompānijas Adidas jauno tematisko kolekciju izcēlies pēc Lietuvas Ārlietu ministrijas sūdzības. Pirms pasaules čempionāta futbolā, kas notiek Krievijā, vācu kompānija Adidas laidusi klajā futbolistu forma tērpam līdzīgu kolekciju. Par kolekcijas "odziņu" kļuva deju kleitas, kā arī vīriešu un sieviešu krekli ar uzrakstu USSR.
Tomēr šī kolekcija izraisīja neizpratni Lietuvas Ārlietu ministrijai un dažiem Latvijas politiķiem.
Being sick with "imperial nostalgia" — it still occurs. A bit surprising from the famous @adidas, though. https://t.co/fRjAQCH525 pic.twitter.com/kgdGobszTS
— LT MFA STRATCOM (@LT_MFA_Stratcom) 5 мая 2018 г.
"Vēl joprojām ir tādi, kas slimo ar "nostalģiju pēc impērijas", tikai mazliet negaidīti, ka to vidū ir arī pazīstamais koncerns @adidas," — teikts Lietuvas ministrijas publikācijā. Ar šo publikāciju Twitter dalījies arī Lietuvas ĀM vadītājs Lins Linkēvičs.
Adidas are preparing for football in Russia by producing closing with USSR symbols. Would they do it with NAZI symbols as well?
— Artis Pabriks (@Pabriks) 7 мая 2018 г.
Savukārt Latvijas Eiroparlamenta deputāts Artis Pabriks interesējās, vai Adidas arī piedāvās apģērbu ar nacistiskās Vācijas simboliem.
Nosūtīju vēstuli @adidas uzņēmuma vadītājam Kasper Rorsted, lūdzot nekavējoties izņemt no tirgus aizvainojošos futbola kreklus ar padomju simboliku un atvainoties! Atvainošanās nav sekojusi pic.twitter.com/Rttp230V7A
— Inese Vaidere (@IneseVaidere) 8 мая 2018 г.
Cita eiroparlamentāriete no Latvijas — Inese Vaidere — pat nosūtījusi Adidas firmas vadītājam vēstuli, kurā lūdza nekavējoties izņemt no pārdošanas kreklus ar padomju simboliku un atvainoties.
Diplomātiskā skandāla dēļ sarkanās kleitas attēls ar uzrakstu USSR tika noņemta no vietnes tajā pašā dienā. Taču, pēc visa spriežot, kompānija, kas joprojām nav komentējusi radušos situāciju, novāca tikai vienu paraugu no jaunās kolekcijas, turklāt ne visās savās vietnēs.