10:09 18 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Latvijā
Saņemt īso saiti
15

Rīga varētu sniegt biroju 10-20 darbiniekiem, taču ir jāņem vērā Maskavas reakciju uz šādu soli.

RĪGA, 26. aprīlis — Sputnik. Latvijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Rīga ir gatava uzņemt britu teleradiokompānijas BBC Krievijas redakciju, ja konflikts starp Londonu un Maskavu turpinās saasināties.

Latvijas ĀM pārstāvis Gints Jegermanis paziņoja LNT raidījuma 900 sekundes ēterā, ka ministrijā jau vērsušies BBC biroja pārstāvji Latvijā.

Savukārt, BBC pārstāvis šo gadījumu nekomentē un norāda,  ka neatklās informāciju par savu personālu. BBC krievu dienests vairākas reizes pārsniedz Rīgas biroju, kurš sastāv no diviem korespondentiem, kuri strādā trijās Baltijas valstīs.

"Mūs uzrunāja ar lūgumu sniegt atbalstu, ja tāda vajadzība rastos. Mēs šo jautājumu apspriedām, un tika pieņemts lēmums Nacionālajā drošības padomē, ka — ja britu puse lūgtu šādu atbalstu, tad Latvija būtu gatava to sniegt," paziņoja Jegermanis, precizējot, ka Rīga varētu piešķirt biroju 10-20 darbiniekiem.

Taču ir jāņem vērā iespējamo Krievijas reakciju uz šo soli. "Ja mēs skatāmies uz to, kas ir noticis pēdējo gadu gaitā, tad šī tendence ir klaji negatīva," atzīmē ārpolitikas iestādes pārstāvis.

Tāpat ĀM norādīja, ka nepieciešamības gadījumā Latvija būs gatava sadarboties un sniegt palīdzību citām britu organizācijām, kuras bāzējas Krievijā.

Iepriekš par gatavību uzņemt BBC redakciju un Britu padomi paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Britu padomes darbība Krievijā izbeigta sakarā ar tā statusa nenoregulēšanu.

Krievijas ĀM rīcība kļuva par atbildi uz Krievijas diplomātu izsūtīšanu no Lielbritānijas sakarā ar bijušā GIP pulkveža Sergeja Skripaļa saindēšanas lietu.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nosauca Londonas apsūdzības attiecībā pret Krieviju sakarā ar Skripaļa saindēšanas lietu par rupjām un nepierādītām. Lavrovs atzīmēja, ka Londonas rīcību izraisījusi, tostarp, Lielbritānijas varas iestāžu nespēja izpildīt Brexit solījumus.

Bijušais GIP pulkvedis Sergejs Skripaļs, kurš notiesāts Krievijā par spiegošanu, un viņa meita Jūlija tika nogādāti slimnīcā ar saindēšanos ar nezināmu vielu 4. martā britu Solsberijā. Skripaļs ieguva patvērumu Lielbritānijā pēc izlūku apmaiņas starp Krieviju un ASV 2010. gadā.    

Pēc temata

Krievijas ĀM pasludinājusi 23 Anglijas diplomātus par persona non grata
Lielbritānija apsolījusi nodot OPCW "Skripaļa lietas" materiālus
Nomierinājušies: Londona gatava sadarboties ar Krieviju "Skripaļa lietā"
Telegraph: "Novičoks" bija paslēpts Skripaļa meitas čemodānā

Galvenie temati