02:24 21 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Latvijā
Saņemt īso saiti
100

Latvijas Drošības policija sauca pie atbildības bijušo Rīgas domes deputātu Ruslanu Pankratovu par Ukrainas tēla nomelnošanu mākslas filmā "Volīnija".

RĪGA, 3. februāris – Sputnik. Rīgas domes bijušais deputāts, Latvijas Krievu kustības līderis pastāstīja par to, kā notika tikšanās ar Latvijas specdienestiem, kuri inkriminēja viņam dalību Ukrainā aizliegtās filmas "Volīnija" demonstrēšanas organizēšanā.

Pēc Pankratova sacītā, Drošības Policijas (DP) pārstāvji apsūdzēja viņu par to, ka filmā "Volīnija" Ukrainas sacelšanās armijas (UPA) cīnītāji atspoguļoti negatīvā gaismā, un tas nomelno Ukrainas tēlu, valsts tēlu, kura uztur partnerattiecības ar Latviju.

Pankratovs atzīmēja, ka DP darbinieki tā arī nemācēja paskaidrot, ko konkrēti viņš esot pārkāpis, piedaloties filmas "Volīnija" demonstrācijas organizēšanā Latvijā, kur šīs lentes rādīšana netika aizliegta.

Pērnā gada novembrī Rīgā notika poļu pirmskara drāmas "Volīnija" izrāde. Viens no kinoseansa rīkotājiem tiešām bija Pankratovs.

Izrādes dienā pie Rīgas kinoteātra K-Suns uz nesankcionētu akciju ieradās protestētāji. Protesta akcijas dalībnieki turēja rokās Latvijas karogus un uzrakstus "Filma "Volīnija" – prom no Latvijas", centās uzsākt dialogu ar rīdziniekiem un pat apvainoja tos, kuri nolēma paskatīties skandalozo poļu filmu. Taču konfliktu tomēr izdevās novērst, un atkārtota filmas "Volīnija" pirmizrāde Rīgā notika.

Filma tika demonstrēta ar sinhronu tulkojumu latviešu valodā. Pirms seansa sākuma izrādes organizatori pateicās Polijai, kā arī apsveica Poliju ar nacionālajiem neatkarības svētkiem, kuru atzīmē 11. novembrī.

Līdz šim "Volīniju" rādīja Latvijas galvaspilsētā festivāla RIFF ietvaros 2017. gada oktobrī.

Šīs notikums ir arī unikāls tāpēc, ka neviena Eiropas Savienības valsts, izņemot pašu Poliju, neparādīja pie sevis šo 2016. gadā iznākušo filmu tā iemesla dēļ, ka kinolentē parādīta UPA cīnītāju zvērība, kuri šobrīd tiek pasludināti par Ukrainas varoņiem, kas savukārt ir ES prioritārais partneris.

Protams, arī Ukrainā filma "Volīnija" ir aizliegta demonstrācijai. Savukārt Ukrainas ideoloģijas atbalstītāji cenšas nepieļaut vai patraucēt filmas izrādes visā pasaulē.

Pēc temata

Bez SS mundieriem: Varšavai nepatīk Kijevas vēsturiskās politikas evolūcija
Mazajām ES valstīm dots rīkojums dot pļaukas Kijevai
Polijas ĀM paziņojusi, ka Ukrainai jāsamaksā par pagātnes noziegumiem
Polijas ĀM aizliegusi Ukrainas ierēdnim iebraukšanu valstī

Galvenie temati