17:54 16 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Latvijā
Saņemt īso saiti
39

Drošības policija aizdomās par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot ārvalsts organizācijām vai ārvalsts izlūkdienestam aiztur Latvijas pilsoni.

RĪGA, 26. janvāris — Sputnik. Drošības policija uzsākusi kriminālprocesu par spiegošanu, vēsta resora vietne.

Kriminālprocess tika uzsākts vēl pagājušā gada 19. decembrī. Izmeklēšanas gaitā tika aizturēts kāds Latvijas pilsonis, un, pamatojoties uz pirmstiesas gaitā iegūto informāciju, kā arī kratīšanas laikā izņemtajiem priekšmetiem, procesa virzītājs aizturētajam Latvijas Republikas pilsonim ir piemērojis aizdomās turētā statusu.

DP secina, ka aizturētais, iespējams, nelikumīgi vāca neizpaužamu informāciju ar mērķi nodot nodot to ārvalstu organizācijām — tieši vai ar citu personu starpniecību. Viņam arī var būt inkriminēts Krimināllikuma pants par šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Aizdomās turētajam kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums. Tā kā pirmstiesas izmeklēšana turpinās, DP šobrīd atturas no detalizētākiem komentāriem par izmeklēšanas gaitu.     

Pēc temata

Latviešus sagatavos terorakta gadījumam
Jurijs Aleksejevs: kādiem nolūkiem man būtu vajadzīgas Makarova patronas?
Portālā Manabalss.lv piedāvā likvidēt Drošības policiju
DP brīdina par izglītības reformas iespējamām sekām

Galvenie temati