11:54 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
54

Nacionālie bruņotie spēki lūdz neapdzīt tankus un bruņutransportierus uz šosejas un nebaidīties no nakts apšaudēm – Ādažu poligonā notiks kārtējās sabiedroto mācības.

RĪGA, 7. decembris — Sputnik. No 9. līdz 10. decembrim Ādažu poligonā notiks militārās mācības, vēsta Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mājas lapa.

Mācībās piedalīsies apmēram 100 karavīru, M1 Abrams tanki un Bradley bruņutransportieri no 4. ASV kavalērijas pulka 5. eskadrona, lai pilnveidotu sabiedroto iespējas ātri pārvietoties pa alianses teritoriju.

Mācību mērķis ir ātrās reaģēšanas un spēku pārvietošanās pilnveidošana Baltijas reģionā, apstiprinot nepārtrauktu ASV ieguldījumu NATO valstu kolektīvajā drošībā.

Mācību manevru laikā būs dzirdami īslaicīgi trokšņi, kuri nenodarīs kaitējumu apkārtējiem iedzīvotājiem un viņu īpašumam. Šaušana tiks veikta naktī no 9. uz 10. decembri, no plkst. 00:00 līdz 6:00.

Latvijas armijas vienība
© Sputnik / Sergey Melkonov

Mācību laikā pa dzelzceļu un pa šoseju pārvietosies militārā tehnika, ko pavadīs Militārā policija un Pārvietošanās koordinēšanas centrs. Militārpersonas aicina autovadītājus, tuvojoties militārajai tehnikai, ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnas virzībai, piemēram, nemēģināt to apdzīt.

NBS atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz izturēties ar sapratni pret iespējamām īslaicīgām grūtībām ceļa satiksmē, kā arī pret to, ka dažas militārās šaušanas un manevri notiks nakts laikā.

Tāpat iedzīvotājus lūdz neuztraukties, redzot karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos.

Pēc temata

Baltija gatavo bērnus partizānu karam: maskēšanās un krosi ar AK-47 maketiem
Latvijā ieradušies amerikāņu karavīri ar helikopteriem Black Hawk
Mācībās Latvijā NATO spēki apgūst spēku pielietošanu krīzes eskalācijas apstākļos
Vakcīna pret "krievu tankiem" Baltija pelna naudu uz NATO mācību rēķina

Galvenie temati