18:23 29 Marts 2020
Tiešraide
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Latvijā
Saņemt īso saiti
47

Ēģipte noilgojusies pēc Latvijas nepilsoņiem un atļāvusi viņiem atkal noformēt vīzas, ierodoties valstī, nevis Ēģiptes vēstniecībā Stokholmā.

RĪGA, 30. novembris – Sputnik. Ēģiptes vēstnieks Latvijā Vils Adels Abdelazims Nasrs, kura rezidence atrodas Stokholmā, trešdien, 29. novembrī, tikās ar Saeimas vicespīkeru Gundaru Daudzi un paziņoja par ieceļošanas ierobežojumu atcelšanu Ēģiptes Arābu Republikā (ĒAR) Latvijas nepilsoņiem, vēsta Grani.lv.

Tikšanās laikā Abdelazims Nasrs pozitīvi novērtēja Latvijas Republikas un ĒAR sadarbību tūrisma jomā un paziņoja, ka Latvijas nepilsoņiem atļaus noformēt vīzas, ierodoties Ēģiptē, nevis Ēģiptes vēstniecībā Stokholmā, kā tas bijis līdz šim. Vēstnieks tāpat uzsvēra, ka arvien vairāk Latvijas tūristu kā atpūtas galamērķi izvēlas Ēģipti.

Savukārt Daudze pateicās Abdelazimam Nasram par ieguldījumu Latvijas un Ēģiptes attiecību stiprināšanā dažādās jomās un sevišķi atzīmēja oktobrī Ēģiptes parlamentā izveidoto deputātu grupu sadarbībai ar Latviju.

Šī gada augustā Ēģipte nolēma pastiprināt ieceļošanas vīzu izsniegšanas kārtību nepilsoņiem. Pēc kā Ēģiptes vīzas iegūšanai viņiem bija jāsavāc daudz dokumentu un jādodas uz Latvijai tuvāko Ēģiptes vēstniecību, kura atrodas Stokholmā.

Līdz ar to atpūtas cena ĒAR nepilsoņiem strauji palielinājās, jo nācās tērēt naudu braucienam uz Stokholmu vai kurjerpastam, samaksāt 60 eiro par pašu vīzu, un dažkārt izmantot tūrisma kompāniju pakalpojumus, lai pareizi iesniegtu nepieciešamos dokumentus un aizpildīt anketu, savukārt par šādu palīdzību kompānijas lūdz ne mazāk kā 400 eiro.

Tūrisma kompāniju pārstāvji atzīmēja, ka līdz ar vīzu režīma pastiprināšanu Latvijas nepilsoņiem, Ēģiptes ceļojumu pārdošanas apjomi samazinājās par 15-20%, jo ĒAR ik gadu apmeklē no 30 līdz 50 tūkstošiem latviešu, no kuriem 20-30% ir nepilsoņi.

Vērts atzīmēt, ka šogad Latvijas tūrisma operatori un aģentūras, izņemot ceļojumus uz Hurgadu, atsāka tūru pārdošanu uz Šarm eš Šeihu, kas nebija pieejama pēdējo divu gadu laikā.

Pēc temata

Ēģiptes Šarm eš Šeiha cīnīsies par tūristiem
Uz kurieni dosies Latvijas tūristi 2017. gadā
Eurostat: latvieši ir pasaulē taupīgākie tūristi

Galvenie temati