02:26 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Pēc speciālistu teiktā, aizliegums uz ārzemēm adoptēt bērnus faktiski jau darbojas, taču Saeimas Budžeta un finanšu komisija atteikusies padarīt to par likumīgu.

RĪGA, 15. novembris – Sputnik. Saeimas Budžeta un finanšu komisija neatbalstīja Labklājības ministrijas piedāvājumu aizliegt atdot bērnus no audžuģimenēm adoptēšanai uz ārzemēm, vēsta LSM.lv.

2015. gadā no audžuģimenēm un aizgādniecības iestādēm tika adoptēti 267 bērni, no tiem vairāk nekā puse atrada jaunās ģimenes ārzemēs.

Pēc labklājības ministra Jāņa Reira domām, ārzemnieki drīkst adoptēt bērnus no bērnu namiem, taču, ja bērnam ir audžuģimene, tad jaukt to, lai nosūtītu bērnu uz ārzemēm, nebūtu pareizi. Pēc speciālistu sacītā, kuri palīdz ar adoptēšanu, de facto aizliegums jau darbojas – Reirs atsakās parakstīt jebkādus dokumentus, kuri attiecas uz bērnu adoptēšanu no audžuģimenēm uz ārzemēm.

Pēc emociju pilnām diskusijām aicināja izskatīt piedāvājumu pieņemtajā kārtībā, trīs lasījumos, nevis ārkārtas gadījumā – kopā ar nākamā gada budžetu.

Taču atsaukt piedāvājumu var tikai pats ministrs, komisijai bija nepieciešams paust savu viedokli par normu. Deputātu vairākums dokumentu neatbalstīja, jautājums sagaida plašākas diskusijas.

Pēc temata

Deputāti nesaskata iespēju atteikties no bērnunamiem Latvijā
Kopš janvāra britu sociālie dienesti atņēmuši latviešu ģimenēm četrus bērnus
Labklājības ministrija vēlas pārliecināt latviešus dzemdēt otru bērnu
Mūsdienu verdzība: kā migranti pamet bērnus un pagaist bez pēdām

Galvenie temati