13:07 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Latvijā
Saņemt īso saiti
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
49

Akcijas organizatori uzskata par svarīgu nodemonstrēt Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju vienotību cīņā par tiesībām mācīties dzimtajā valodā.

RĪGA, 14. novembris – Sputnik. Ceturtdien, 16. novembrī, Rīgā notiks maršs par krievu skolu aizstāvēšu ar saukli "Gaisma pret tumsu".

Sputnik Igaunija paziņoja apvienības "Krievijas tautieši Eiropā" valdes loceklis Sergejs Čauļins, Tallinā tajā pašā dienā, plkst. 16:00 pie Latvijas Republikas vēstniecības Igaunijā, Tinismjagi ielā 10, notiks solidaritātes pikets, lai atbalstītu krievu izglītību Latvijā. Pēc Čauļina sacītā, Latvijā pieņemta jauna izglītības reforma, saskaņā ar kuru plānota pilna Latvijas krievu skolu pāreja uz apmācību latviešu valodā 2020.-2021. gadā, kas nozīmē faktisku krievu skolu izzušanu kā tādu.

Sergejs Čauļins uzskata, ka Tallinas iedzīvotājiem, kuriem izdevās atstāvēt sūrā cīņā trīs ģimnāziju tiesības uz pilnvērtīgu krievvalodīgu apmācību, ir jāatbalsta Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji viņu cīņā par tiesībām mācīties dzimtajā valodā. Tāda pati krievvalodīgās izglītības atbalsta akcija Latvijā vienlaikus norisināsies arī kaimiņu Lietuvā, kas pierādīs Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju solidaritāti.

"Nedrīkst pieļaut krievu nošķiršanu un sadalīšanu ārpus Krievija robežām, lai tos vienatnē "nepiebeigtu" tiesiskā nozīmē," — teica Čauļins.

Igaunijas Policijas un robežsardzes departamenta Pihjas prefektūrā reģistrētā pasākuma par atbalstu krievu izglītībai Latvijā oficiālais organizators ir Sergejs Čauļins, kurš bija "Mūžīgā pulka" gājiena un Miera marša organizators Tallinā.

Saskaņā ar Sputnik Latvija ziņojumu, Rīgas dome nesaskaņoja 16. novembrī paziņotā marša rīkošanu krievvalodīgās izglītības aizstāvēšanai Latvijā un nepiedāvāja izmainīt akcijas norises vietu, laiku, dalībnieku skaitu vai pasākuma formātu. Līdz ar to Latvijas Krievu skolu aizsardzības štābs, kurš ir marša organizators, paziņoja, ka uzskata Rīgā ieplānoto akciju par saskaņotu de facto.

Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)

Pēc temata

DP brīdina par izglītības reformas iespējamām sekām
Izglītības reforma bez pedagogiem un metodikas
Skolas direktore par izglītības reformu: valstī palielināsies nemākuļu skaits

Galvenie temati