16:47 30 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
54

Mazapdzīvotos Latvijas reģionos autobusu vietā uz reisiem izbrauks automobiļi, izsaukšana – pēc pasažiera pieprasījuma.

RĪGA, 9. novembris — Sputnik. Latvijas Saeima, 9. novembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par sabiedriskā transporta pakalpojumiem, kuri ļaus reģionos ar zemu pasažieru plūsmu izmantot vieglos automobiļus kā sabiedrisko transportu, vēsta LSM.

Reģionos ar nelielu iedzīvotāju un, līdz ar to, pasažieru skaitu autobusi bieži brauc pustukši. Lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu pieejamību un nepieļaut reisu slēgšanu, deputāti atļāvuši reģionos izmantot nelielus autobusus, mikroautobusus un automobiļus pēc pasažieru pieprasījuma. Līdz ar to, izdevumus, kurus valdībai ir jākompensē pārvadātājiem, būs mazāki, uzsver likumprojekta autori.

Tādējādi, Latvijas provinces iedzīvotājiem kļūs pieejami taksometru pakalpojumi pēc autobusa cenas.

Pieņemot likuma grozījumus, parlaments noteica, ka M1 kategorijas transportlīdzekļi (transportlīdzekļi, kuri tiek izmantoti pasažieru pārvadāšanai, un kuriem, izņemot vadītāja vietu, ir ne vairāk par astoņām sēdvietām) jāiziet tehnisko apskati divas reizes gadā.

Pasažieru maz, neremontēti ceļi

Dažu Latvijas reģionu zemās apdzīvotības dēļ maz tiek izmantoti arī vietējās nozīmes un pašvaldību ceļi, kopumā tie ir gandrīz 4 tūkstoši kilometri, paziņoja telekanāla LNT raidījuma "900 sekundes" intervijā satiksmes ministrs Uldis Augulis. Pēc viņa sacītā, izdevumi šo ceļu uzturēšanai tiks samazināti.

Līdzekļi tiks novirzīti augsti noslogoto ceļu uzturēšanai — to garums sastāda 200 kilometrus, šo ceļu uzturēšanas klase jau ir paaugstināta. Tādējādi, tas nozīmē, ka ziemas periodā tos varēs tīrīt biežāk, uzsvēra Augulis.    

Pēc temata

Taksometru vadītāji uzskrūvē cenas Rīgas lidostā – līdz centram par 67 eiro
Latvijas autovadītājiem atļāvuši piestrādāt

Galvenie temati