17:46 21 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Latvijā
Saņemt īso saiti
182

Eurostat dati liecina, ka bezdarba līmenis Latvijā ir augstāks par vidējo ES un ievērojami pārsniedz rādītāju, ko jūlijā fiksējis Nodarbinātības valsts dienests.

RĪGA, 1. septembris — Sputnik. Latvija ieņem 8. vietu Eiropas Savienībā bezdarbnieku skaita ziņā, liecina Eurostat publicētie dati.

Eiropas aģentūras jaunākā statistika liecina, ka bezdarba līmenis jūlijā Latvijā sasniedzis 8,5%. vienlaikus augusta sākumā Nodarbinātības valsts dienests informēja par rekordzemu bezdarba rādītāju valstī. NVD dati liecina, ka jūlijā bezdarba līmenis bijis 7,1% apmērā. 

Eurostat dati liecina, ka bez darba Latvijā ir 83 tūkstoši cilvēku, savukārt NVD ziņo par 65 554 cilvēkiem. Eurostat norāda, ka jūlijā bezdarba rādītājs pirmo reizi šogad krities – 0,4 procentpunkti pret 8,9%, kas fiksēti maijā un jūnijā. NVD ziņo, ka bezdarbs Latvijā krītas kopš gada sākuma.

Pie tam ekonomiste, Dienas Biznesa portāla krievu valodā redaktore Olga Kņazeva iepriekš paziņoja Sputnik, ka vismaz 10% iedzīvotāju ir tā saucamie "hroniskie" bezdarbnieki – cilvēki, kuri dažādu iemeslu pēc nevēlas vai nevar atgriezties darba tirgū.

Sastrādājuši

Lietuvā bezdarbs jūlijā sasniedza 7,6%, tāpēc valsts ieņem 9. vietu ES. Dati par Igauniju nav pieejami, ziņo Eurostat. Zemākais bezdarbs Eiropas Savienībā jūlijā reģistrēts Čehijā — 2,9%, augstākais — Spānijā — 17,1%.

Vidējais bezdarba līmenis ES 2017. gada jūlijā nav mainījies salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi un sastāda 7,7%. Salīdzinājumā ar pērno gadu, rādītājs samazinājies par 0,8 procentpunktiem. Jūlijā ES reģistrēti 18 milj. 916 tūkst bezdarbnieku – par 93 tūkst. vairāk salīdzinājumā ar 2017. gada jūliju un par 1 milj. 928 tūkst. mazāk nekā gadu iepriekš.

Eiropas Statistikas aģentūra informē, ka gada laikā bezdarba līmenis krities visās ES valstīs. Līdera vietu šajā jomā ieņem Horvātija, kur bezdarbnieku skaits krities no 13,2% līdz 10,6%, un Spānija, kur rādītājs krities no 19,6% līdz 17,1%.

Eurostat informēja arī par to, ka bezdarba līmenis ASV jūlijā sastādījis 4,3%. ASV apsteidz tikai trīs ES valstis: Čehija, Vācija (3,7%) un Malta (4,1%).

Pēc temata

Pusei nestrādājošo jauniešu ir nepietiekama izglītība
Žurnālisti salīdzinājuši dzīves līmeni lielākajās Latvijas pilsētās
Tiesībsargs sola cīnīties ar nabadzību
Par ko satraucas Baltijas lielie uzņēmumi
Valsts izstrādā "aktīvās novecošanas stratēģiju"

Galvenie temati