23:20 16 Jūlijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1720
  • RUB72.9220
Rīgas Brīvostas pārvalde

Latviju un Dāniju varētu savienot prāmju līnija

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
102

Starp Latviju un Dāniju varētu parādīties tiešā kravu un pasažieru prāmju līnija, šādu iespēju apsprieda Dānijas vēstnieks Latvijā un Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Dānijas vēstnieks Latvijā Hanss Brasks un Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš apsprieda jaunas kravu un pasažieru prāmju līnijas atklāšanu starp Dāniju un Rīgu, raksta BNN.

Vēstnieks atzīmēja Rīgas ostas pakalpojumu kvalitāti un paziņoja, ka drīzumā tiek gaidīta dāņu uzņēmēju vizīte Latvijā. Šīs vizītes galvenie mērķi ir stiprināt Dānijas un Latvijas sadarbību, kā arī meklēt jaunas iespējas transporta, loģistikas un kravu pārvadājumu nozarē.

Vizītes laikā tika apspriestas arī iespējas atklāt jaunu kravu un pasažieru prāmju līniju no Rīgas ostas. Zeltiņš uzsvēra, ka Rīgas brīvostas pārvalde atbalstīs jebkuru iniciatīvu, kas palīdzēs kravu diversifikācijai un jauno kravu piesaistei ostā.

Rīgas ostā jau strādā dāņu konteineru līnija Maersk Line. Pēc apkalpoto konteinerkravu skaita tā ir trešā lielākā.

Pašlaik nav tiešās pasažieru prāmju satiksmes starp Dāniju un Baltijas valstīm. Taču šī transporta veida popularitāte liek prāmju kompānijām ieviest arvien jaunus maršrutus.

Piemēram, kopš šī gada sākuma kravas prāmji no Ventspils sākuši kursēt uz Beļģiju un Lielbritāniju, augusta sākumā notika Tallink izmēģinājuma reiss no Helsinkiem uz Rīgu, savukārt maršrutos Liepāja – Travemunde un Rīga – Stokholma šogad palielinājies reisu skaits.

Pēc temata

Igauņu uzņēmēji vēlas atjaunot prāmju maršrutu Sāremā-Ventspils
Kravas prāmji no Ventspils dosies uz Beļģijas un Lielbritānijas ostām
Rīgas ostas vadītājs: Krievijai ir izdevīgs tranzīts caur Latviju
Latvijas ostas atskaitījās par kravu apgrozījumu

Galvenie temati