00:12 08 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
558

Janvārī Ventspils brīvostas termināla uz Beļģiju un Lielbritāniju sāks darbu regulārā kuģošanas līnija.

RĪGA, 23. decembris — Sputnik. Janvārī kuģošanas kompānija "Swedish Orient Line" atvērs jaunu regulāru kuģošanas līniju ro-ro kravām no Ventspils uz Zēbruges ostu Beļģijā un Tilburi ostu Lielbritānijā, ziņa aģentūra LETA, atsaucoties uz Ventspils brīvostas sabiedrisko attiecību vadītāju Ingu Ieviņu.

Kuģošanas kompānija šodien oficiāli paziņojusi par saviem plāniem atvērt jaunu kuģošanas līniju starp Latviju, Beļģiju un Apvienoto Karalisti. Latvijā kā sadarbības partneris izvēlēta Ventspils osta. Jaunās līnijas kuģi tiks apkalpoti "Noord Natie Ventspils Terminals" terminālī, kur ir visa nepieciešamā infrastruktūra un pieredze ro-ro kravu apkalpošanā, skaidroja Ieviņa.

Kuģis no Ventspils uz Zēbrugi un Tilburi dosies reizi nedēļā, sākot no janvāra otrās puses. Jaunajā līnijā varēs pārvadāt treilerus, konteinerus un citas kravas uz ritošā sastāva.

Kā norādīja Ieviņa, jau 90.gadu vidū Ventspils brīvostas valde nolēma sākt darbu pie ostas kravu diversifikācijas, lai mazinātu atkarību no tradicionāli ostā visvairāk pārvadātajām beramkravām un lejamkravām. Tika pieņemts lēmums būvēt jaunu universālo kravu termināli, kas apkalpotu ro-ro kravas, konteinerkravas, un refrižeratorkravas. 2000. gadā terminālis tika uzbūvēts un nodots nomā kompānijai "Noord Natie Ventspils Terminals". Ventspils brīvostas pārvalde izbūvēja prāmju piestātnes, kraušanas laukumus un termināļu ēkas kravas un pasažieru apkalpošanai, kas pavēra iespēju Ventspilī attīstīt prāmju satiksmi.

Jau ziņots, ka prāmju operators "Stena Line" no 2017. gada palielinās reisu skaitu no Ventspils uz Nīneshamnes ostu Zviedrijā līdz 12 reizēm nedēļā, tādējādi pozicionējot Ventspils ostu kā vārtus uz Skandināviju. Kā skaidroja Ventspils brīvostas pārvalde, jauna regulārā kuģošanas līnija Centrāleiropas virzienā ir nozīmīgs servisa papildinājums ne vien ostai un uzņēmumam "Noord Natie Ventspils Terminals", bet arī Ventspils un visas Ziemeļkurzemes reģiona industriālajiem uzņēmumiem, kuriem regulārs un drošs produkcijas eksports ir būtiska biznesa sastāvdaļa, kā arī iespēja jaunu transporta koridoru attīstībai.

Pēc temata

Latvija un Krievija vienojas par kravu un pasažieru autopārvadājumiem
Krievija plāno pārvadāt kravas automašīnas prāmjos apkārt Polijai
Zatlers: Rail Baltica buksē Krievijas dēļ
Latvija un Krievija vienojušās par kopīgiem pārvadājumiem no Ķīnas
Tagi:
ventspils

Galvenie temati