17:09 28 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Latvijā
Saņemt īso saiti
20

Pēc Latvijas ārlietu ministra domām, valstij nāktos gatavoties informācijas uzbrukumam sociālajos tīklos un medijos.

RĪGA, 30. jūnijs — Sputnik. Gaidāmi centieni no ārvalstīm ietekmēt nākamgad paredzētās Saeimas vēlēšanas, programmas Rīta Panorāma ēterā pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Viņaprāt, jābūt gataviem informācijas uzbrukumam sociālajos tīklos un medijos.

Rinkēvičs ierosina atteikties no domas par to, ka Latvija ir maza un nevienu tā neinteresē, jo dažas valstis meklējot vājās vietas ES un NATO.

Runājot par ģeopolitisko situāciju Latvijā, Rinkēvičs nosauca to par "stabili nemainīgu", taču pie tam saspringtu. No vienas puses, Latvijā dislocēti NATO pastāvīgie spēki, no otras — ir situācija Ukrainā, turklāt septembrī pie Latvijas robežām notiks plašas Krievijas un Baltkrievijas mācības "Rietumi 2017". Iepriekš ārlietu ministrs stāstīja, ka Latvijai nāktos sagatavoties dažādiem šo mācību scenārijiem.

Savu viedokli Rinkēvičs izpauda arī par Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa ideju par visas tautas ievēlētu prezidentu un viņa pilnvaru paplašināšanu.

Viņš paziņoja, ka saprot prezidentu, taču, no otras puses, pret reformu tik īsā laika sprīdī esot jāizturas piesardzīgi.

Iepriekš jau ziņots, ka Vējonis parlamenta pavasara sesijas pēdējā sēdē aicināja deputātus piešķirt pilsoņiem tiesības ievēlēt valsts vadītāju un nosūtīt izskatīšanai nepieciešamos grozījumus Satversmē šī gada rudenī.

Runājot par nepieciešamību paplašināt prezidenta pilnvaras, Vējonis pieminēja tiesības iniciēt Saeimas atlaišanu.

Pašreizējā likumdošana nosaka, ka Latvijas prezidentu ar balsu vairākumu  ievēl Saeimas deputāti. Viņa pilnvaras ilgst četrus gadus. Prezidenta kandidatūru jāatbalsta vismaz 51 cilvēkam. Raimonds Vējonis tika ievēlēts 2015. gadā, tātad tiešās prezidenta vēlēšanas varētu notikt jau 2019. gadā.

Pēc temata

Saeimā tiks nodota petīcija par prezidenta ievēlēšanu visas tautas vēlēšanās
Aptauja: vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju neuzticas sociālajiem tīkliem
Baltijas krievvalodīgie mediji saņems naudu no ASV

Galvenie temati