03:26 14 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Latvijā
Saņemt īso saiti
86

Ekonomikas jautājumi tradicionāli ietekmē tūrismu, taču citiem faktoriem ir vēl lielāka nozīme, uzskata ekskursiju vadītājs pa Rīgu Aleksandrs Filejs.

RĪGA, 20. jūnijs — Sputnik. Eiro kurss pret Krievijas rubli ir pieaudzis līdz 65 rubļiem par eiro. Par to, vai valūtas kuras pieauguma rezultātā samazināsies tūristu pieplūdums Latvijā, radio Sputnik Latvija ēterā pastāstīja gids no Rīgas.

"Kas attiecas uz vidējo tūristu no Krievijas, mani subjektīvie novērojumi neliecina, ka būtu kaut kādas sūdzības. Tāpēc šeit, pēc būtības, runa nav par eiro, bet gan par politisko klimatu," — atzīmēja Filejs.

Pēc gida domām, valūtas kursa pieaugums patlaban nav īpaši liels, taču ļoti liela nozīme ir viesmīlībai un draudzīgai attieksmei pret krievu tūristiem Latvijā.

Iepriekš jau vēstījām, ka, saskaņā ar statistikas datiem, no janvāra līdz martam viesnīcās un naktsmītnēs galvaspilsētā apkalpoti 263,5 tūkstoši cilvēku, un aptuveni katrs piektais viņu vidū bija no Krievijas.

Pēdējo divu gadu laikā Krievijas segments Latvijas tūrisma nozarē sarucis par 30%.

Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas vadītājs Jānis Pinnis paskaidroja, ka vasarā  Krievijas tūristu trūkumu kompensēs viesu pieplūdums no citām valstīm, taču ziemas periodā tas ir īpaši asi izjūtams.

Pēc temata

Kopš gada sākuma Latvijas viesnīcās pieaudzis tūristu skaits
Rīgas tūrismu attīstīs par trīs miljoniem eiro
Latvijas viesnīcas un restorāni gaida viesus no Krievijas
Daugavpilī pasniegtas 2016. gada tūrisma balvas

Galvenie temati