10:58 27 Maijs 2018
Rīga+ 21°C
Tiešraide
  • USD1.1675
  • RUB72.4935
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) konandieris Leonīds Kalniņš

NBS komandieris: Latvijā iespējamas provokācijas pret NATO karavīriem

© Sputnik / Sergey Melkonov
Latvijā
Saņemt īso saiti
42

NATO bataljons Kanādas vadībā Latvijā uzturēsies vismaz trīs gadus, karavīru sakari ar iedzīvotājiem būs plaši, tāpēc kontingentam jābūt gatavam iespējamām provokācijām, brīdināja Leonīds Kalniņš.

RĪGA, 19. jūnijs — Sputnik. Latvijā iespējamas provokācijas pret NATO daudznacionālā bataljona karavīriem, sarunā Latvijas radio ēterā pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) konandieris Leonīds Kalniņš.

Šī iemesla dēļ NBS vadība ar visām bataljonu veidojošajām valstīm vienojās par to, ka jābūt gataviem provokācijām un to gadījumā vajadzīga mierīga reakcija. Šis jautājums apspriests arī ar karavīriem.

Kalniņš atzīmēja, ka bataljonā dienējošo karavīru sakari ar vietējiem iedzīvotājiem būs plaši, jo viņiem nāksies pamest armijas bāzi, lai iemācītos sekmīgi aizsargāt valsti. NBS komandieris atzīmēja, ka nesenajās lielajās militārajās mācībās nācies saskarties ar salīdzinoši nelielu incidentu skaitu, un armija jau vienojusies ar iedzīvotājiem par kompensācijām.

Kalniņš atgādināja, ka Kanādas komandētais bataljons Latvijā uzturēsies vismaz trīs gadus, un būtiskas karavīru skaita izmaiņas nav gaidāmas. Lielāko daļu laika karavīri pavadīs lauka apstākļos — gan Ādažu poligonā, gan citos Latvijas reģionos.

Patlaban vēl nav pilnībā sagatavota infrastruktūra NATO sabiedroto uzņemšanai, taču darbi rit un apsteidz plānoto grafiku, tāpēc jau augusta beigās visi karavīri nakšņos kazarmās. Tiks nodrošināta arī visa nepieciešamā infrastruktūra tehnikai un apmācībai. Patlaban kazarmās mīt vairāk nekā puse Latvijā dislocēto NATO karavīru.

Vaicāts par Krievijas reakciju jautajumā par NATO spēku izvēršanu, Kalniņš piezīmēja, ka tā nav apmierināta, taču Latvijā izvietota tikai neliela alianses vienība, pie tam "mūsu darbība ir absolūti pārskatama un orientēta tikai uz aizsardzību". Šajā sakarā, viņš norādīja, Latvijas armija bez īpaša satraukuma un dramatisma uztver Krievijas un Baltkrievijas gaidāmās mācības "Rietumi 2017".

Iepriekš vēstīts, ka šodien armijas bāzē Ādažos tiks svinīgi sagaidīts NATO daudznacionālais bataljons. Ceremonijā piedalīsies prezidents Raimonds Vējonis, NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, aizsardzības ministrijs Raimonds Bergmanis, Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans un citas amatpersonas.

Pēc temata

Kārtējais "kariņš": Latvijā sākušās NATO mācības Saber Strike
Putins par NATO izdevumu palielināšanu: pret ko karot taisāties?
Lielākā daļa eiropiešu netic Krievijas agresivitātei

Galvenie temati