19:49 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Latvijā
Saņemt īso saiti
60

150 cilvēku rotai ir jābūt izveidotai līdz nākamā gada 30.oktobrim, pagaidām tajā dienē 36 cilvēki, Kājnieku skolā mācības uzsākuši vēl 70 kursanti.

RĪGA, 15. maijs – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) turpina karavīru uzņemšanu Kaujas nodrošinājuma rotā, kura tiek veidota Latgalē, raksta Nasha.lv. Vadībai nepieciešamajās specvienības profesionālie karavīri tiks iesaukti lielākoties no reģionā dzīvojošajiem. 

Kaujas nodrošinājuma rotā iesaucamo skaits sastādīs 150 militārpersonas. Kā jau ziņoja Aizsardzības ministrija, NBS klātienes palielināšana Latvijas austrumos ir nepieciešama sakarā ar drošības situāciju reģionā. Kaujas nodrošinājuma rotai ir jābūt izveidotai līdz 2018. gada 30. oktobrim.

Pagaidām tajā dienē 36 cilvēki, bet NBS Kājnieku skolā mācības uzsākuši vēl 70 kursanti. Tajā viņi apgūs ieroča izmantošanas, taktikas, kartes un kompasa izmantošanas pamatus, kā arī gūs iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā, kaujas lauka darbībās, apgūs citus priekšmetus. Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvējo novadu iedzīvotājus aicina pieteikties dienēšanai rotā.

Par pastāvīgas Nacionālo bruņoto spēku specvienības izveidošanu Latgalē Aizsardzības ministrija paziņoja janvārī. Kā toreiz paziņoja NBS komandieris Raimonds Graube, rotas izveidošana " ir ne tikai ieguldījums valsts aizsardzības stiprināšanā, bet arī sniegs iespēju Latgales iedzīvotājiem dienēt tuvāk mājām, kā arī stiprinās sociālo vidi."

Pēc temata

Latvijas Saeima aizliedza civiliedzīvotājiem nēsāt militāro formastērpu
Latvijā katram pilsonim tiks sniegta iespēja kļūt par rezervistu karavīru
Rezerves karavīriem piemēro naudas sodus par neierašanos uz militārajām mācībām

Galvenie temati