11:20 10 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
19

Vairākums iedzīvotāju uzskata, ka pienācīgas dzīves nodrošināšana vecumdienās ir valsts pienākums, kurā viņi dzīvo, un šis rādītājs ir augstāks nekā astoņus gadus atpakaļ.

RĪGA, 1.maijs — Sputnik. 66% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka par viņu materiālo stāvokli vecumdienās ir jāparūpējas valstij, par to liecina Tirgus un sabiedrības viedokļa pētniecības centra SKDS veiktās aptaujas dati.

"Tikai 30% uzskata par nepieciešamu pašiem nodrošināt savas vecumdienas. Vairākums joprojām cer uz valsts palīdzību! " savā Twitter mikroblogā uzrakstīja SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Pētījums rāda, ka 32% Latvijas iedzīvotāju pilnībā nepiekrīt tam, ka viņiem pašiem vecumdienās ir jārūpējas par sevi. 34% respondentu drīzāk nepiekrīt šim apgalvojumam.

Kopā ar to 10% pārliecināti, ka vecumdienās ir jārēķinās tikai ar sevi, un 20% drīzāk atbalsta šo ideju.

Ir vērts piebilst, ka 1999.gadā praktiski katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs (37%) piekrita tam, ka vecumdienas ir jānodrošina patstāvīgi. Vismazāk šī apgalvojuma atbalstītāju bija 2012.gadā: vien 22%. No 2000. līdz 2008. gadam aptauja netika veikta.

2009.gadā tikai 58% uzskatīja, ka vecumdienās ir jāpaļaujas uz valsti;  tas bija viszemākais rezultāts visa pētījuma laikā. Pēc trīs gadiem šī formulējuma atbalstītāju skaits pieauga līdz rekorda 74%.

Aptauja notika šī gada februārī, tajā piedalījās Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pēc temata

Lielākā Latvijas iedzīvotāju daļa neatbalsta sankciju ieviešanu pret Krieviju
Latvijas iedzīvotāji apmierināti ar savu dzīvesvietu vairāk nekā igauņi un krievi
Aptauja: eiropieši nosaukuši labējo partiju popularitātes pieauguma iemeslus

Galvenie temati