RĪGA, 1.maijs — Sputnik. 66% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka par viņu materiālo stāvokli vecumdienās ir jāparūpējas valstij, par to liecina Tirgus un sabiedrības viedokļa pētniecības centra SKDS veiktās aptaujas dati.
"Tikai 30% uzskata par nepieciešamu pašiem nodrošināt savas vecumdienas. Vairākums joprojām cer uz valsts palīdzību! " savā Twitter mikroblogā uzrakstīja SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
Tikai 30% sliecās domāt, ka katram pašam jāparūpējas par savām vecumdienām. Lielākā daļa vēl aizvien cerīgi raugās uz valsti! pic.twitter.com/nu3wqoHAND
— Arnis Kaktiņš (@ArnisKaktins) 29 апреля 2017 г.
Pētījums rāda, ka 32% Latvijas iedzīvotāju pilnībā nepiekrīt tam, ka viņiem pašiem vecumdienās ir jārūpējas par sevi. 34% respondentu drīzāk nepiekrīt šim apgalvojumam.
Kopā ar to 10% pārliecināti, ka vecumdienās ir jārēķinās tikai ar sevi, un 20% drīzāk atbalsta šo ideju.
Ir vērts piebilst, ka 1999.gadā praktiski katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs (37%) piekrita tam, ka vecumdienas ir jānodrošina patstāvīgi. Vismazāk šī apgalvojuma atbalstītāju bija 2012.gadā: vien 22%. No 2000. līdz 2008. gadam aptauja netika veikta.
2009.gadā tikai 58% uzskatīja, ka vecumdienās ir jāpaļaujas uz valsti; tas bija viszemākais rezultāts visa pētījuma laikā. Pēc trīs gadiem šī formulējuma atbalstītāju skaits pieauga līdz rekorda 74%.
Aptauja notika šī gada februārī, tajā piedalījās Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.