03:18 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Latvijā
Saņemt īso saiti
90

M109 sērijas 155 milimetru haubicēm tiks iztērēti 6 miljoni eiro. Kopā aizsardzības ministrija iegādāsies 47 militārās tehnikas vienības. Pirmo haubiču piegāde tiek plānota rudenī.

RĪGA, 1.maijs — Sputnik. Latvijas armija iegādāsies Austrijā lietotus 120 milimetru mīnmetējus, raksta Baltnews.lv ar atsauci uz LETA.

Aizsardzības ministrija neprecizēja iegādājamo mīnmetēju skaitu, taču uzsvēra, ka viņu piegāde ir paredzēta saskaņā ar abpusējo Latvijas un Austrijas līgumu par pašgājēju haubiču piegādi. Par dokumenta parakstīšanu Aizsardzības ministrijas preses dienests paziņoja 27.aprīlī. Līgumu parakstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tikšanās laikā Maltā ar Austrijas kolēģi Hansu-Pēteru Doskocilu.

M109 sērijas 155 milimetru haubicēm tiks iztērēti 6 miljoni eiro. Kopā aizsardzības ministrija iegādāsies 47 militārās tehnikas vienības. Pirmo haubiču piegāde tiek plānota rudenī. Artilērijas rīki, kurus saņems Latvija, Austrija nopirka Lielbritānijā 90.gadu vidū, viņi tika modernizēti 2003.-2007.gadā, un pēc tam tos iekonservēja.

Tas nav pirmais gadījums, kad Latvija iepērk lietotus militāros ieročus un tehniku. Martā Aizsardzības ministrija saņēma 47 no 123 iegādātajām Lielbritānijā par 47 miljoniem bruņutransportieriem. Līgums tiks realizēts līdz 2020.gadam. Viena bruņutransportiera izdevumi remontam un modernizācijai sastāda aptuveni 871 tūkstoti eiro.

Kopā kājnieku mehanizācijas projektam plānots iztērēt vairāk nekā 250 miljonu eiro. Tie būs izdevumi uz infrastruktūru, skolām, apmācību, munīciju un apkalpošanu.

Pēc temata

Ūdijas diversanti un pasauļu karš Lietuvā
Akceptēts Latvijas un ASV savstarpējs līgums par iepirkumiem aizsardzības vajadzībām
Latvijas Aizsardzības ministrija lūdz 8,9 miljonus Kanādas bataljona dislokācijai
Lai palido: Latvijā apšņāpti spārni bezpilota lidaparātiem

Galvenie temati