00:18 19 Jūnijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1613
  • RUB73.4609
Sigulda, Turaidas pilsdrupas

Laikapstākļi atbaida tūristus no Siguldas

© Sputnik /
Latvijā
Saņemt īso saiti
30

Laikapstākļu dēļ šī gada rudenī apmeklētāju skaits Siguldā ievērojami samazinājies, vēsta aģentūra LETA.

Rīga, 12. oktobris — Sputnik. Šoruden Siguldā laikapstākļu dēļ tūristu skaits ir mazāks, nekā pērn, kad zelta rudens mednieku daudzums Latvijas Šveicē bija krietni lielāks, aģentūrai LETA pastāstīja Siguldas novada tūrisma informācijas centra (TIC) konsultants Toms Dzērve.

"Šogad aktivitāte gan ir nedaudz mazāka nekā pagājušā gada rudenī, bet tas tikai laikapstākļu dēļ, kas pērn mūs lutināja ar daudz siltāku un saulaināku laiku," pastāstīja Dzērve.

Viņš piebilda, ka šobrīd apmeklētāji sāk pamazām aktivizēties, un Siguldas apmeklētības kulminācija ir gaidāma šajā nedēļas nogalē.

Viņš atzīmēja, ka Gaujas tilta remonts pagaidām nesagādā problēmas transporta kustībai. "Tas, protams, varētu būtiski mainīties, palielinoties viesu pieplūdumam, bet pašvaldība jau ir par to padomājusi, un oktobra nedēļas nogalēs transporta kustību pāri tiltam regulēs Zemessardzes cilvēki," — paskaidroja Siguldas novada TIC konsultants.

Dzērve arī pastāstīja, ka šoruden tūristi Siguldā visbiežāk apmeklē Siguldas pils kompleksu, gaisa trošu ceļu pāri Gaujas senlejai, Gūtmaņa alu, Turaidas muzejrezervātu. Skaistām rudens fotogrāfijām izmanto Siguldas svētku laukuma skatu platformu.

"Pieprasījuma tendences daudz nav mainījušās, vienīgi laikapstākļu dēļ tiek biežāk uzdoti jautājumi par tuvākajām kafejnīcām pie minētajiem objektiem," skaidroja Dzērve.

Pēc temata

Eiropieša sibiriāde: vilki taigā un 40 metrus augsts elks
Slovēnijas pilsētā Žaļecā tika atvērta Eiropā pirmā "alus strūklaka"
Ciemos uz Rīgu: labs tūrists - dāsns tūrists

Galvenie temati