09:50 27 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB91.2538
Latvijā
Saņemt īso saiti
107

Bijušais Muitas pārvaldes priekšnieks, kurš, atstādināts no amata, palaida garām korupcijas skandālu VID, ir nolēmis atgriezties iepriekšējā darba vietā. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola tam ir piekritusi, taču apsolīja atsākt visas pret viņu ierosinātās disciplinārās lietas.

RĪGA, 30. jūlijs — Sputnik. Bijušais Muitas pārvaldes priekšnieks Tālis Kravalis ir panācis iespēju atgriezties darba vietā, taču tagad no jauna "augšāmcelsies" arī pret viņu ierosinātā disciplinārā lieta.

Tālis Kravalis tika atstādināts no amata jau pērnruden. Oficiālais pamatojums — problēmas ES tranzīta normu ieviešanas jautājumos. Patiesībā pret viņu bija ierosinātas vairākas disciplinārās lietas un pat viena krimināllieta. Klīda baumas, ka tieši Kravalis ir bijis tas augstu stāvošais ierēdnis, kam 2012. gadā lielu kukuli deva muitas Kriminālās pārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs. 

1. martā toreizējā Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone atstādināja viņu no amata, paskaidrojot, ka Kravalim beigusies augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam un viņš nav lūdzis to pagarināt. 7. martā tika pārtraukta pret Kravali ierosinātā disciplinārā lieta atbilstoši Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 34. panta 1. daļai.

Itin drīz VID sākās korupcijas skandāls, kura rezultātā par negodīgu darbu aizdomās turētie darbinieki tika pārcelti amatos uz citām struktūrām, bet Finanšu un Muitas policijas pārvaldes tika apvienotas Nodokļu policijas pārvaldē. Pēc tam posteni pameta Pētersone, paskaidrojot, ka pret viņu rit nomelnošanas kampaņa.

Un te nu Kravalis paziņoja, ka laikā, kad viņš atlaists no darba, pieejas termiņš valsts noslēpumam vēl nav beidzies, tāpēc viņš jāatjauno iepriekšējā amatā. Satversmes aizsardzības birojs apstiprināja, ka atlaišanas brīdī viņam izsniegtā pieeja nav bijusi anulēta.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola uzdeva VID pieņemt Kravali atpakaļ darbā, taču ar kādu niansi. Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likums nosaka, ka pret ierēdni ierosinātā disciplinārā lieta tiek atjaunota, ja viņš no jauna stājas valsts dienestā un kopš atstādīšanās brīža pagājuši mazāk nekā divi gadi.

Šodien Reizniece-Ozola LTV raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja par sekojošu rīcības modeli: Kravalis tiks atjaunots amatā, jo februāra beigās viņš atlaists no darba kļūdaina iemesla dēļ, taču vienlaikus tiks atjaunotas pret viņu ierosinātās disciplinārās lietas, un, iespējams, viņš tiks atstādināts no amata.

Pēc temata

Rotācija VID rindās
VID "tīrīšana": pārcelt nedrīkst atlaist
Delna: VID negodīgie darbinieki ir jāatlaiž no valsts iestādēm

Galvenie temati