14:58 02 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Baltijā
Saņemt īso saiti
153

Igaunijas politiķis atsaucies uz "labiem krievu paziņām", kuri informējuši: pastāv "militārie draudi" no Maskavas puses.

RĪGA, 19. janvāris – Sputnik. Igaunijas parlamenta deputāts, bijušais valsts Aizsardzības spēku komandieris, ģenerālis Ants Lāneotss novērtējis "Krievijas agresijas" iespējas pret Baltijas valstīm, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz portālu ERR.

Lāneotss apgalvoja, ka 2014.gadā pēc notikumiem Ukrainā "labi krievu paziņas" viņam atklājuši: tiklīdz Krievija pabeigs ar Ukrainu, pienākšot Baltijas valstu kārta.

Sergejs Šoigu
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Igaunijas Aizsardzības spēku komandiera vietnieks ģenerālmajors Indreks Sirels uzskata, ka tāds notikumu variants ir iespējams. Pēc viņa domām, šādam gadījumam "nepieciešams pietiekams aizsardzības spēku skaits".

"Paskatīsimies uz austrumu kaimiņa izturēšanos. 2015.gadā tika atjaunota 1.Gvardes tanku armija. Tie ir 650-700 tanki. Tas ir līdzeklis, kas karā tika izmantots un tiek izmantots tikai uzbrukumam," piebilda Lāneotss.

Bijušais Aizsardzības spēku komandieris ir plaši pazīstams ar saviem Krievijai naidīgajiem un rusofobajiem izteikumiem. Pērnā gada novembrī Lāneotss pavēstīja, ka Krievija sākusi "pārapbruņošanos" un gatavojoties kaut kādai "agresijai".

Krievijas vēstniecība Igaunijā ieteica viņam "rāpties ārā no tanka" un ķerties pie savu tiešo pienākumu pildīšanas. Diplomātiskā pārstāvniecība atgādināja, ka ģenerālis ilgus gadus dienējis Padomju armijā, un pieļāva, ka viņš pieradis "skatīt apkārtējo pasauli caur tanka tēmēkli".

Baltijas politiķi bieži klāsta par augošajiem "Krievijas draudiem". Viņi aicina Rietumus reaģēt un palielināt NATO militāro klātieni reģionā. Pat augstākās amatpersonas regulāri apsūdz Maskavu par iespējamo "agresiju", kā arī iebilst pret Krimas "okupāciju", lai arī pussala iekļāvās KF sastāvā saskaņā ar starptautiskajām normām. 2014.gadā pēc valsts apvērsuma Ukrainā pievienošanos KF atbalstīja vairāk nekā 96% Krimas un 95% Sevastopoles iedzīvotāju.

Maskava ne vienu reizi vien jau norādījusi, ka neplāno nekādus uzbrukumus, turklāt negatīvi novērtēja Ziemeļatlantijas alianses nostiprināšanos – dažu gadu laikā NATO spēki pie KF robežām pieauguši septiņkart.

Alianses neparasto aktivitāti austrumos vērtē arī Baltkrievija, piemēram, pavasarī ieplānotie manevri "Defender Europe 2020" būs lielākie Eiropā pēdējo 25 gadu laikā.

Pēc temata

Krievija ierosinājusi NATO mazināt mācību līmeni un saņēmusi neizskaidrojamu atbildi
Igauņu ģenerālis biedē Latviju ar "Krievijas agresiju"
Kas apdraud pasauli: Krievijas Federācijas padome apstiprinājusi paziņojumu
Eiropas valstis tērē aizsardzībai pieckārt vairāk nekā Krievija

Galvenie temati