11:36 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Baltijā
Saņemt īso saiti
36

Igaunijas žurkas pierādīja, ka veiksmīgam uzbrukumam elektroniskajai valstij nebūt nav jāizmanto kiberieroči.

RĪGA, 22. novembris – Sputnik. Žurkas sabojāja kabeli, kurš nodrošina nepārtrauktu Igaunijas valsts pakalpojuma portāla eesti.ee funkcionēšanu, vēsta Sputnik Igaunija.

Portāls eesti.ee – tā ir vienīgā Igaunijas valsts Interneta lapa, ar kuras palīdzību iestādes publicē informāciju, nodrošina piekļuvi elektroniskajiem pakalpojumiem, kā arī iesniedz dokumentus un paziņojumus.

Tās darbs tika traucēts brīdī, kad žurkas pārgrauza optiskās šķiedras kabeli, kas ir savienots ar e-valsts serveriem, Harju apriņķa teritorijā.

Vabole-kiborgs
© Foto : TAT THANG VO DOAN AND HIROTAKA SATO/NTU SINGAPORE

Žurku uzbrukums ietekmēja arī Slimnīcas kases portāla darbu – nebija iespējams izrakstīt zāļu elektronisko recepti.

Saskaņā ar Igaunijas Republikas Valsts informācijas sistēmu departamenta (RIA) datiem, problēmas novēršanai uz kabeļa bojājuma vietu devās tehniķu brigāde. Spriežot pēc tā, ka piekļuve portālam šobrīd jau ir atvērta, speciālistiem ir izdevies likvidēt žurku uzbrukuma sekas.

Grauzēji bieži rīko veiksmīgus kiberuzbrukumus visā pasaulē. Portāls Сyber Squirrel 1 saskaitīja kopā visus dzīvnieku uzbrukumu gadījumus pasaules Tīmeklim.

Augsto tehnoloģiju lielākais ienaidnieks ir vāveres. Slavenākais vāveru kiberterorisma gadījums notika 1987. gadā, kad vāvere pārgrauza Interneta kabeli un kļuva par mazas Volstrītas krīzes iemeslu. Rezultātā izgāzās 20 miljonu akciju pārdošanas darījumi.

Otrajā vietā ir putni. Trešā vieta tikusi jenotiem, tiem seko čūskas un žurkas, uz kuru rēķina ir 53 veiksmīgi kiberuzbrukumi visā pasaulē.

Pēc temata

Prezidenta pirmstermiņa vēlēšanas Ohaio izjaukusi vāvere
Francijas pilsētas mērs apēdis žurku
Nekaunīga vāvere liek tūristam padalīties ar ēdienu
Baltās Metāliskās Žurkas gads: kā sagaidīt un ko dāvināt Jaunajā gadā

Galvenie temati