08:17 15 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Baltijā
Saņemt īso saiti
69

Rīgā, Tallinā un Viļņā pagājušajā nedēļā notika dīzeļdegvielas cenu kritums; kur tā nopērkama vislētāk.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. Pagājušajā nedēļā Baltijas valstu galvaspilsētās notika dīzeļdegvielas cenu kritums, vēsta Mixnews.lv.

Visdārgākais benzīns ir Tallinā, tad cenas kritēriju ziņā seko Rīga un viszemākā cena saglabājas Viļņā. Neraugoties uz dīzeļdegvielas cenu kritumu, visdārgāk tā maksā Tallinā, vislētāk – Viļņā.

Circle K DUS Rīgā 95. markas benzīna cena šonedēļ nav mainījusies, sastādot šo piektdien 1,294 eiro litrā. Savukārt dīzeļdegvielas cena samazinājusies par 0,8% - līdz 1,234 eiro litrā.

Viļņā 95. markas benzīns šonedēļ kļuvis lētāks par 1,7% - līdz 1,127 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena samazinājusies par 2,6% - līdz 1,057 eiro litrā.

Tallinā Circle K DUS 95. markas benzīna cena, līdzīgi Rīgai, nav mainījusies, piektdien sastādot 1,356 eiro litrā, savukārt dīzeļdegvielas cena samazinājusies par 0,7% - līdz 1,336 eiro litrā.

Auto gāzes cena Tallina šonedēļ atkal nav mainījusies, sastādot 0,629 eiro litrā. Taču Rīgā tā samazinājusies par 0,4% - līdz 0,563 eiro litrā, savukārt Viļņā auto gāzes cena palielinājusies par 4,6% - līdz 0,499 eiro litrā.

Kā jau iepriekš rakstīja Sputnik Latvija, Latvijas satiksmes ministrs Tālis Linkaits piedāvāja paaugstināt akcīzi dīzeļdegvielai, savukārt papildu līdzekļus no tās ienākumiem novirzīt autoceļu finansējumam. Taču daudzi kritizē šo iniciatīvu.

Tā, deputāts Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka šāds solis negatīvi ietekmētu tranzīta nozari, tas liktu šoferiem uzpildīties kaimiņu Lietuvā un Igaunijā, kā arī novedīs pie preču cenu kāpuma.

Viņam piekrita Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure. Viņa paziņoja, ka dīzeļdegvielas akcīzes palielināšana ražotājiem nozīmētu produkcijas pašizmaksu kāpumu par 3-20%.

Pēc temata

Jo lielāks pieprasījums, jo dārgāka degviela: Latvijā ievērojami sadārdzinājies dīzelis
Braukt uz Kaļiņingradu? Benzīns Latvijā nekļūst lētāks
Autobusi apstāsies: Igaunijas ministrs brīdina par biodegvielas kaitīgo ietekmi
Degvielas tirgotāji lūdz valdību glābt valsti no izputēšanas

Galvenie temati