07:23 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Baltijā
Saņemt īso saiti
76

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida vizītes laikā Maskavā varētu tikties ar savu kolēģi Vladimiru Putinu. Attiecīgu lūgumu Krievijai valsts vadītajā kanceleja jau ir nosūtījusi.

RĪGA, 2. aprīlis – Sputnik. Kaut arī Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas vizītes saraksts Maskavā vēl nav apstiprināts, viņa cer tikties ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu, vēsta TASS, atsaucoties uz valsts vadītājas kanceleju. Attiecīgs oficiāls pieteikums jau ir nosūtīts Krievijai.

Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas darba vizīte Maskavā ir ieplānota šī gada 18. aprīlī. Krievijas galvaspilsētā valsts vadītāja viesosies, lai piedalītos Igaunijas Republikas vēstniecības ēkas atklāšanas ceremonijā pēc tās restaurācijas. Iepriekš Kaljulaida paziņoja, ka ir gatava ierasties Maskavā tikai pēc Igaunijas un Krievijas robežas līguma ratifikācijas.

KF prezidents Vladimirs Putins pagaidām nav plānojis tikšanos ar Igaunijas prezidenti. Taču, kā norāda Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, izslēgt šādas tikšanās iespēju viņš nevar.

Ekspertu un politiķu viedoklis par gaidāmo Igaunijas prezidentes vizīti Maskavā dalās. Daži no tiem astoņu gadu laikā pirmajā Igaunijas vadītāja vizītē Krievijā saskatījuši signālu par Tallinas gatavību atjaunot abpusējas attiecības ar Maskavu.

Šādu viedokli Sputnik Igaunija intervijā pauda, piemēram, bijušais reformists, eirodeputāts no Igaunijas Igors Grjazins. Pēc viņa domām, "ir labi, ka Igaunijas prezidente atradusi ieganstu", lai nodemonstrētu labas gribas žestu no Igaunijas puses. "Vismaz mēs parādīsim, ka mums ir normāla attieksme pret Krieviju," - pateica eirodeputāts.

Viņam piekrīt arī Igaunijas Apvienotās kreisās partijas loceklis un politologs Aleksandrs Apoļinskis. Pēc viņa domām, no Igaunijas puses "tā nav tikai zīme, bet gan solis pretī abpusējām attiecībām", jo Kersti Kaljulaidas vizīte Krievijā parāda Igaunijas gatavību abpusējam dialogam ne tikai kultūras ietvaros, bet arī kaut kādos citos jautājumos, sākot ar robežas līgumu, beidzot ar ekonomikas un politikas vienošanās iespējām.

Pēc temata

Igaunijas prezidente pastāstījusi par savu "smago" bērnību padomju laikā
Igaunijas prezidente nolēmusi doties vizītē uz Krieviju
Putins neplāno tikties ar Igaunijas prezidenti Maskavā

Galvenie temati