15:32 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Baltijā
Saņemt īso saiti
26

NATO iznīcinātāju lidojumi Igaunijas debesīs, tostarp arī pļaujošie lidojumi ir saskaņoti ar valsts Aviācijas departamentu un aviācijas dispečeru biedrību.

RĪGA, 15. oktobris — Sputnik. NATO valstu kara lidmašīnas turpinās treniņlidojumus Igaunijas debesīs arī šonedēļ. No Emari aviācijas bāzes pacelsies Vācijas GKS iznīcinātāji Eurofighter, vēsta Sputnik Igaunija.

Interneta portāls Stolitsa.ee informēja, ka vācu lidotāju trenēsies vismaz 152 metru augstumā virs zemes. Igaunijas Aizsardzības spēku štābs uzsvēra, ka savus uzdevumus Eurofighter izpildīs, netuvojoties apdzīvotajām vietām. Atzīmēts, ka NATO iznīcinātāju lidojumi, tostarp arī pļaujošie lidojumi Igaunijas debesīs saskaņoti ar valsts Aviācijas departamentu un aviācijas dispečeru biedrību Lennuliiklusteenindus.

Vācijas GKS iznīcinātāji dislocēti Emari aviācijas bāzē atbilstoši NATO misijai, kuras mērķis ir aizsargāt Baltijas valstu gaisa telpu. Vācu lidotāji sākuši dežūru 30. augustā, nomainot Francijas kontingentu. Vācijas vienības pastāvīgā bāze atrodas Bavārijā, Neiburgā. Igaunijā dislocēti aptuveni 160 Luftwaffe karavīri. Viņi izmanto piecus iznīcinātājus.

Iepriekš Sputnik Igaunija jau vēstīja, ka NATO aviācijas lidojumi Igaunijas gaisa telpā tika atsākti augusta beigās pēc gandrīz mēnesi ilga pārtraukuma, kas radās pēc incidenta – "gaiss-gaiss" tipa kaujas raķetes AMRAAM kļūdainā starta Spānijas GKS iznīcinātāja Eurofighter mācību lidojuma laikā. Incidents notika 7. augustā Igaunijas dienvidu daļā. Raķete vēl joprojām nav atrasta.

Spānijas GKS speciālā komisija atzina, ka incidenta iemesls ir pilota nevērība: pēc izmeklēšanas lidotājam piespriests naudas sods nedēļas izpeļņas apmērā, ko iespējams aizvietot ar divas nedēļas ilgu arestu.

NATO misija Baltijas valstu gaisa telpas robežu aizsardzībai tiek apmaksāta no apsargājamo valstu budžeta un turpinās kopš 2004. gada 29. martā, bet 2014. gadā aviobāze Emari Igaunijā kļuva par oficiālo lidlauku alianses kara lidmašīnu dislokācijai. Otra aviācijas vienība, kas piedalās misijā, dislocēta aviācijas bāzē Šauļos, Lietuvā.

Pēc temata

NATO aviācija atjaunojusi lidojumus Igaunijas debesīs
Krievijas ĀM par NATO mācību mērķiem Norvēģijā: skaidrības labad apskatiet karti
NATO īstenos desmitiem "eksperimentu" mācībās pie Krievijas robežām

Galvenie temati