13:26 05 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Baltijā
Saņemt īso saiti
138

Policija ziņo, ka incidenta laikā karavīri bijuši ģērbušies civilā, incidents noticis ārpus dienesta laika. Patlaban rit pirmstiesas izmeklēšana.

RĪGA, 4. jūnijs — Sputnik. Četri Lietuvā dislocētie Vācijas bruņoto spēku karavīri piektdienas naktī Jonavas pilsētā cietuši kautiņā. Karavīri bija iereibuši, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Lietuvas policijas preses dienestu.

"Kautiņa laikā Jonavā cietuši četri Lietuvā dislocēti vācu karavīri alkohola reibumā," — teikts ziņojumā.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka konflikts noticis piektdienas naktī, un patlaban karavīriem nepieciešama ambulatora ārstēšana.

Policijas darbinieki piebilda, ka incidenta laikā karavīri bijuši ģērbušies civilā, incidents noticis ārpus dienesta laika. Patlaban rit pirmstiesas izmeklēšana.

2016. gada jūlijā NATO samitā Varšavā tika pieņemts lēmums izvietot četrus starptautiskos bataljonus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Polijā. To formēšanu uzņēmās Lielbritānija, Vācija, Kanāda un ASV. No 2017. līdz 2018. gadam Lietuvā dienēs vairāk nekā 1200 karavīri. 2017. gadā tie būs karavīri no Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Beļģijas un Luksemburgas, nākamgad — karavīri no Horvātijas un Francijas. Iepriekš Lietuvā ieradušies 200 karavīri no Novēģijas. NATO starptautiskajā bataljonā Lietuvā līdz ar Norvēģijas kontingentu dislocēti 450 vācu, 100 beļģu un 250 holandiešu karavīru.

Pēc temata

No valsts aizbēdzis NATO kareivis, kas piekāvis Rīgā jaunieti
NATO kareivju danči uz taksometra paliks nesodīti
Piedzēruši NATO jūrnieki ostā piekāvuši dokeri

Galvenie temati