Latvijā

Agresija sabiedrībā ir milzīga: apsargi Latvijā sūdzas par draudiem un ķengāšanos

© Sputnik / Sergey MelkonovApsargs Latvijas infektoloģijas centrā
Apsargs Latvijas infektoloģijas centrā - Sputnik Latvija, 1920, 20.10.2021
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Drošības profesionāļu asociāciju satrauc situācija sabiedrībā – vērojama pārlieka agresija, kas vērsta pret veikalu, izklaides centru un veselības aprūpes iestāžu apsargiem.
RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Valdības ieviestie ierobežojumi koronavīrusa pandēmijas dēļ būtiski ietekmējuši sabiedrības noskaņojumu. Piemēram, daudzi izturas agresīvi pret cilvēkiem, kuru profesionālajos pienākumos iekļauta ierobežojumu ievērošanas nodrošināšana. Drošības profesionāļu asociācija pievērsa uzmanību tam, ka bieži vien apsargi saskaras ar iedzīvotāju naida izpausmēm, raksta Grani.lv. Šāda situācija rada nopietnas bažas, jo apsargi nav vainīgi, viņi vienkārši dara savu darbu.
Очередь на вход в торговый центр в Риге - Sputnik Latvija, 1920, 17.10.2021
Latvijā
Neglābjami nokavēts? Latvijas varas iestāžu piecas kļūdas cīņā pret Covid-19
SIA "Sanitex" grupas uzņēmumu Drošības dienesta vadītājs Artūrs Āmars uzsvēra, ka ieviestie ierobežojumi tieši ietekmē katra Latvijas iedzīvotāja ikdienu, un pārmaiņu dēļ cilvēki sāk zaudēt savu iecietību un savaldību, bet viņu sašutums bieži gāžas pār apkalpošanas sfēras darbiniekiem. Nonāk tiktāl, atzīmēja Āmars, ka cilvēki apsūdz apsargus visos nāves grēkos, nereti saskaras ar draudiem un personīgiem pārmetumiem.
"Apsargs ir tieši tāds pats cilvēks kā visi pārējie, kurš pēc darba atgriežas mājās pie ģimenes un bērniem. Viņš ir viens no mums. Tāpēc cienīsim cits citu un izturēsimies ar sapratni. Jo vieglāk mēs uztversim ierobežojumus un pildīsim noteiktās prasības, jo vieglāk un ātrāk pārdzīvosim šo visiem apgrūtinošo periodu," uzsvēra Āmars.
Arī SIA "Lidl Latvija" Drošības dienesta vadītājs Edvards Vērdiņš atzina, ka apsargi vispirms rūpējas par veikalu vai izklaides centru apmeklētāju drošību, bet tagad viņiem ir īpaši nozīmīga loma sabiedrības drošības un kārtības veicināšanā. Šie cilvēki godprātīgi pilda savus pienākumus un gluži kā mēs, pārējie, dzīvo savu dzīvi ārpus darba pienākumu veikšanas, tādēļ mums visiem ar cieņu jāattiecas pret apsargiem un viņu paveikto sabiedrības labā, atgādināja Vērdiņš.
Центр вакцинации открылся в Гастрономическом павильоне Центрального рынка в Риге - Sputnik Latvija, 1920, 17.10.2021
Latvijā
Vakcinācijas kabinetos cilvēki "kļūst agresīvi draud, kliedz, psiho"
SIA "Depo Diy" Drošības dienesta vadītājs Andrejs Ivanovs uzskata, ka par pieaugošo konfliktu skaitu un agresivitāti atbildīgi ir visi - gan ierobežojumu neievērotāji, gan to pildītāji un noteicēji.
"Cilvēki ir morāli noguruši, tie izgāž dusmas, uzsāk asas diskusijas un kļūst agresīvi pret apsardzes darbiniekiem, aizmirstot, ka viņu profesionālā darba vide ikdienā jau tā ir paaugstināta stresa un spiediena pilna. Apsardzes darbinieki nav vainojami par straujo vīrusa izplatību un epidemioloģisko drošības noteikumu ieviešanu, tomēr viņu uzdevums ir kontrolēt noteikumu ievērošanu," pauda Ivanovs.
Ziņu lente
0