Latvijā

Mediķe: "ātrie" strādā ar Covid pacientiem, lai viņi nenomirtu rindā uz slimnīcu

© Sputnik / Sergey MelkonovМашина Службы неотложной медицинской помощи в Риге
Машина Службы неотложной медицинской помощи в Риге - Sputnik Latvija, 1920, 19.10.2021
Covid-19 pacientu skaits slimnīcās pieaudzis līdz 1114 pacientiem, gandrīz 12% no viņiem ir smagā stāvoklī.
RĪGA, 19. oktobris — Sputnik. Latvijas iedzīvotājus, kam diagnosticēts Covid-19 vieglā formā, vairs nenogādā slimnīcā. Pārsvarā hospitalizēti tiek cilvēki, kam palīdzība vajadzīga nekavējoties, pastāstīja Rīgas Austrumu slimnīcas "Gaiļezers" neatliekamās palīdzības klīnikas ārste Svetlana Gomberga radio Baltkom ēterā.
Pēc viņas vārdiem, nodaļas koronavīrusa infekcijas pacientiem ir pārslogotas, ātrās palīdzības automašīnas dažkārt spiestas stāvēt rindā.
Нил Ушаков в Европаламенте - Sputnik Latvija, 1920, 18.10.2021
Latvijā
"Tā nav labākā protesta forma": Ušakovs rāj krievvalodīgos vakcinācijas dēļ
Smagā stāvoklī esošie pacienti gaidīja, lai viņus varētu pieņemt izolatorā. Mediķi sāka strādāt jau ātrās palīdzības mašīnās, lai pacientu stāvoklis kritiski nepasliktinātos, atklāja mediķe. Viņa piezīmēja, ka viegli saslimušos uz slimnīcām vairs neved, visi hospitalizētie ir smagā stāvoklī.
Gomberga piebilda, ka slimnīcās ir liels skaits pacientu ar citām slimībām, tāpēc ārsti ir spiesti meklēt iespēju sadalīt spēkus tā, lai visiem tiktu pievērsta uzmanība.
Ārste norādīja, ka mediķi pūlas sadalīt spēkus, lai pacienti ar citām diagnozēm laikus saņemtu palīdzību. Pārslodzes dēļ cieš citi cilvēki. "Ātro" rindas stāv pie "kovida" uzņemšanas telpām, jo šie pacienti ir jāizolē no pārējās plūsmas.
Очередь на вход в торговый центр в Риге - Sputnik Latvija, 1920, 17.10.2021
Latvijā
Neglābjami nokavēts? Latvijas varas iestāžu piecas kļūdas cīņā pret Covid-19
Vakar Latvijā fiksēti 1253 jauni infekcijas gadījumi, miruši septiņi Covid-19 pacienti 60 līdz 89 gadu vecuma grupās. Divu nedēļu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 uz 100 tūkstošiem cilvēku sasniegusi 1307,2 gadījumus.
Kopā no pandēmijas Latvijā reģistrēti 186 869 Covid-19 gadījumi, miruši 2897 cilvēki.
Covid-19 pacientu skaits slimnīcās pieaudzis līdz 1114 cilvēkiem. Vakar hospitalizēts 121 koronavīrusa pacients, izveseļojušies 16.
Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала