Citas valsts pasi var saglabāt: Putins parakstījis likumu par KF pilsonības saņemšanu

© Foto : PointПаспорт гражданина РФ
Паспорт гражданина РФ  - Sputnik Latvija
Jaunais likums svītro nepieciešamību atteikties no līdzšinējās pilsonības ārvalstu pilsoņiem, kuri vēlas pāriet Krievijas pilsonībā.

RĪGA, 25. aprīlis - Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis federālo likumu par Krievijas Federācijas pilsonības saņemšanas kārtības vienkāršošanu.

"Ārvalstu pilsoņi un personas bez pilsonības, kuri pastāvīgi dzīvo Krievijas teritorijā, var vērsties ar pieteikumiem par uzņemšanu Krievijas pilsonībā vienkāršotā kārtībā," teikts dokumentā, kas publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā portālā.

Iepriekš likumdošana paredzēja Krievijas pilsonības pretendenta pienākumu vērsties ārvalsts pilnvarotā iestādē ar iesniegumu par atteikšanos no pretendenta esošās pilsonības.

Паспорт гражданина Российской Федерации. - Sputnik Latvija
Mainījušies Krievijas pilsonības saņemšanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem

Vienlaikus likumprojekts iesaka svītrot prasību par piecus gadus ilgu dzīvi Krievijā un likumīga eksistences līdzekļu avota apstiprināšanu pilngadīgām personām bez pilsonības, bijušajiem PSRS pilsoņiem, kuri dzīvojuši un dzīvo bijušās PSRS valstīs, taču nav saņēmuši šo valstu pilsonību un tagad pretendē uz KF pilsonību.

Prasība piecus gadus nodzīvot valstī un apstiprināt ienākumu avotu tiks svītrota arī ārvalstu pilsoņiem, kuri vismaz trīs gadus ir laulībā ar KF pilsoni, dzīvo Krievijas teritorijā un laulībā dzimuši kopīgi bērni, kā arī ārvalstu pilsoņiem, kam Krievijā ir vismaz viens vecāks ar Krievijas pilsonību.

Moldovas, Ukrainas, Baltkrievijas un Kazahstānas pilsoņiem piedāvāts vienkāršot pieteikuma iesniegšanu: viņi varēs lūgt Krievijas pilsonības piešķiršanu, neievērojot prasību nodzīvot valstī attiecīgo laiku, ja viņiem ir spēkā esoša uzturēšanās atļauja.

Tāpat likumprojekts iesaka samazināt no trim līdz vienam gadam darba stāžu Krievijā personām, kas absolvējušas Krievijas izglītības vai zinātnes organizācijas.

Patlaban pāriešana Krievijas pilsonībā vispārējā kārtībā paredz atteikšanos no jebkuras citas pilsonības, izņemot gadījumus, ko paredz starptautiskais līgums, ko parakstījusi KF. Turklāt nav obligāti jāatsakās no pirmās pilsonības, pārejot Krievijas pilsonībā vienkāršotā kārtībā.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала